Verstappen chce dostat Hamiltona pod tlak a bojovat o vítězství

Max Verstappen odstartuje do nedělního závodu na okruhu Yas Marina z první řady, polepšil si o jedno místo díky penalizaci Valtteriho Bottase. Po úspěchu v brazilské kvalifikaci a následném triumfu chtěl Nizozemec zabojovat o pole position i nyní, ale dle jeho slov ztratil Red Bull zejména ve třetím sektoru. Alex Albon oproti tomu skončil šestý a se svým výsledkem není spokojený.

Štítky: GP Abú Dhabi kvalifikace Red Bull Zveřejněno 30. 11 2019 — Martina Nová

Verstappen věřil, že by mohl zlomit dominanci německé stáje, která od roku 2014 ovládla kvalifikaci na GP Abú Dhabi vždy ziskem první řady. „Není toho moc, co jsme mohli udělat lépe. Kvalifikace se nám docela povedla. Dali jsme do toho všechno, ale nestačilo to,“ mrzelo mladého závodníka.

„Nezajel jsem perfektní kolo, ale celkově to bylo dobré. Jezdil jsem na hraně. Ve srovnání s Mercedesem nám chybí hlavně rychlost ve třetím sektoru, jsou zde vždy velmi dominantní. Snažili jsme se jim co nejvíce přiblížit, bohužel jsme měli v posledním sektoru příliš velkou ztrátu.“

I když Mercedes znovu obsadil v kvalifikaci první a druhé místo, do nedělního závodu se k Hamiltonovi v první řadě připojí právě Verstappen. „Celkově jsem šťastný. Je skvělé odstartovat z první řady, nicméně rád bych se tam skutečně kvalifikoval,“ poznamenal Nizozemec.

Poslední závod, který se jel v Brazílii, sice ovládl jezdec Red Bullu, nicméně v Abú Dhabi je jasným favoritem Mercedes. Vyhrál zde pětkrát v řadě. Verstappen však zbraně neskládá a vymýšlí plán na předjetí Hamiltona. „Nemyslím si, že to bude jednoduché, ale zkusíme to. Pokusíme se je dostat pod tlak a uvidíme, co se stane.“

Kolega Alex Albon dokončil kvalifikaci na šestém místě a do závodu odstartuje z páté příčky. „Pro mě byla kvalifikace průměrná, nejsem spokojený s mým výsledkem. Od začátku jsem hodně bojoval s autem a nedokázal ho dostat na maximum. Tempo pro neděli ale vypadá slibně,“ věří Albon.

„Myslím, že pneumatiky se tu velmi rychle opotřebovávají. Většina z nás bude startovat na střední směsi, Seb ale na měkké, takže to bude zajímavé. Zítra se pokusíme do toho dát všechno,“ dodává britsko-thajský závodník.

Diskuse k článku

Napsat komentář