Verstappen a Norris vyprodají závod v Silverstone

Okruh v Silverstone měl problém s vyprodáním vstupenek pro nadcházející závod. To se změnilo s dramatickou GP Rakouska, ve které kolidovali Max Verstappen a Lando Norris.

Štítky: GP Velké Británie Lando Norris Max Verstappen Zveřejněno 2. 07 2024 — Dominik Kovář

Před závodem v Rakousku jste se mohli dočíst (článek zde), že GP Velké Británie na okruhu v Silverstone má poprvé od Covidu problém s vyprodáním vstupenek na závodník víkend. Generální ředitel okruhu Silverstone Stuart Pringle hledal chyby všude, jen ne u sebe. Zdvojnásobení ceny vstupenek za poslední roky je nic oproti dominanci Maxe Verstappena a Red Bullu!

“Pokud existuje vysoká pravděpodobnost, že vyhraje stejný pilot a sport se zbaví nepředvídatelnosti, ubere to na zájmu. Loňský rok byl obdobný v oblasti dominance jednoho týmu a ve stejném duchu pokračujeme i v letošní sezóně,” odůvodnil Pringle menší zájem o vstupenky. Verstappen reagoval trefně: ““Pokud promotér nedokáže obsadit všechna místa a viní někoho jiného, je lepší, aby nejdříve podíval na sebe a na to, co dělá špatně. Na jiných okruzích se tribuny plní vcelku snadno.”

Po dramatické GP Rakouska došlo k prudkému nárůstu vstupenek, které ještě pro závodní víkend v Silverstone zbývají. A mohou za to Verstappen s Norrisem! Jejich souboj v Rakousku, který vejde do kroniky kolizí nesmiřitelných rivalů, přinesl do světa F1 po delší době obrovskou porci emocí.

Konečně tu máme někoho, kdo dokáže dostat Verstappena pod pořádný tlak. Poprvé od roku 2021, kdy Verstappen bojoval na ostří nožem s tehdejším mistrem světa Lewisem Hamiltonem. Ba co víc, opět mu je v patách pilot z Velké Británie. Nechají si domácí fanoušci ujít další potenciální bitvu těchto dvou, můžeme již nyní říci, rivalů?