Vergne se ve formuli E cítí, jako by mu z vozu odstranili omezovač

Jean-Eric Vergne si svým způsobem užil závody ve formuli E, protože mu dávají větší šance na úspěch, než měl ve formuli 1.

Štítky: Formule E Jean-Eric Vergne Zveřejněno 26. 01 2015 — Jan Pastorek

Jean-Eric Vergne si svým způsobem užil závody ve formuli E, protože mu dávají větší šance na úspěch, než měl ve formuli 1.

Elektrické monoposty formule E jsou těžší a méně výkonné než vozy F1, navíc mají podle Vergne velmi nepřesné brzdění, nicméně zásadní výhodou je, že všichni jezdci disponují stejnou technikou.

„Tři roky jsem měl ve formuli 1 auto, které mi v kvalifikacích nedovolovalo víc než deváté místo nebo umístění těsně za první desítkou. A to i když jsem odjel dokonalé kolo,“ uvedl pro Auto Hebdo. „A to ani nepočítám, že jsem v roce 2014 byl 10 kilogramů nad minimální hmotností (vozu).“

„Neoznačil bych to za frustrující, ale musím přiznat, že mě potěšilo, když jsem dostal stejný materiál jako konkurence (ve formuli E), který mi umožnil se dostat na přední místa. Mít stejné auto jako ostatní, to trochu mění situaci. Je to jako kdybych do té doby měl ve voze omezovač, a ten zmizel.“

Vergne se doposud zúčastnil dvou závodů elektrických formulí, zatímco jeho hlavní pracovní náplní má letos být práce vývojového jezdce Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář