Vergne: Red Bull mi tvrdil, že dostanu Vettelovo místo

Jean-Eric Vergne věřil, že ve formuli 1 zůstane u jednoho z týmů Red Bullu, nakonec ale nevyšla ani jedna příležitost.

2 Štítky: Jean-Eric Vergne Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 27. 11 2014 — Jan Pastorek

Jean-Eric Vergne věřil, že ve formuli 1 zůstane u jednoho z týmů Red Bullu, nakonec ale nevyšla ani jedna příležitost.

Francouzský závodník je přesvědčený, že ho o závodní sedačku připravila nešťastná souhra okolností, jako první přišla touha Red Bullu získat Verstappena.

„Potřebovali co nejrychleji podepsat s Verstappenem, takže samozřejmě nahradili toho nejstaršího, tedy mě. Nedávalo smysl nahradit Kvjata, který měl na kontě teprve půl sezóny u Tora Rossa, a bylo třeba udělat oznámení co nejdřív,“ vysvětloval v rozhovoru pro Canal +.

Tím se Vergne ocitl bez místa pro rok 2015. Pak se otevřela nová dvojitá příležitost, a to buď postup do Red Bullu, nebo setrvání u Tora Rossa. Ale ani jedna z možností nevyšla.

„Moc mi nepomohlo, že Red Bull netušil, že Vettel odejde. Problém je, že když Vettel odešel, tak i když mi lidé od Red Bullu říkali, že jestli jednoho dne odejde, tak to budu já, kdo ho nahradí, bylo pro ně těžké měnit rozhodnutí, když v srpnu řekli, že pro Toro Rosso ani Red Bull v roce 2015 jezdit nebudu. Tehdy totiž netušili, že Vettel odejde.“

Naděje sice žila dlouho, ale včera Vergne oznámil, že u Red Bullu opravdu končí.

„Lidé od Tora Rossa hodně mluvili a říkali, že si mě chtějí nechat, to mi dalo velkou naději, všichni tito lidé, kteří mi věřili. Dnes v klidu pracuji na své straně a nebudu dávat žádné naděje, novinky vám řeknu velmi rychle, až bude něco konkrétního,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář