Velké změny v McLarenu: Má tým technických ředitelů, James Key odchází

McLaren dnes oznámil řadu organizačních změn ve svém týmu Formule 1.

Štítky: McLaren Zveřejněno 23. 03 2023 — GPF1.cz

Tým se rozhodl zrušit funkci výkonného technického ředitele, který by dohlížel na celý technický provoz. Místo toho zavádí výkonný technický tým, který se bude skládat ze tří nových specializovaných funkcí technických ředitelů, kteří budou přímo podřízeni šéfovi týmu Andreovi Stellovi. V rámci této restrukturalizace opustil tým výkonný technický ředitel James Key, který před lety přišel z AlphaTauri

Součástí technického výkonného týmu F1 je Peter Prodromou, který přechází na pozici technického ředitele pro aerodynamiku. Peter povede celou funkci aerodynamiky a využije přitom svých zkušeností, které získal během 32 let ve Formuli 1, a bohatých zkušeností s vítězstvím ve světových šampionátech. David Sanchez se po deseti letech strávených u Ferrari vrací do McLarenu jako technický ředitel pro koncepci a výkon vozu a přináší do týmu významné odborné znalosti a inovace. David se k týmu připojí 1. ledna 2024. Neil Houldey je povýšen na nově vytvořenou pozici technického ředitele pro konstrukci a design. Neil se k týmu poprvé připojil v roce 2006 a v rámci organizace se stal vysoce respektovaným technickým lídrem.

Giuseppe Pesce je povýšen do funkce ředitele pro aerodynamiku a vedoucího personálu, aby podpořil chod aerodynamického oddělení, reportuje Prodromovi.

Současně s těmito změnami přechází Piers Thynne do rozšířené funkce provozního ředitele týmu. Tato nová funkce bude podporovat šéfa týmu v jeho poslání inovovat a zvyšovat standardy McLarenu, aby měl silnou pozici v soutěži o přední příčky startovního roštu.

Tato reorganizace byla dílem několika měsíců a probíhá před několika novými klíčovými infrastrukturními projekty, které mají být uvedeny do provozu postupně v průběhu roku 2023. Kromě toho tým provádí soustavnou náborovou kampaň s cílem zvýšit technické kapacity, přičemž již došlo k několika jmenováním na vyšší pozice.

Tento strategický přístup založený na organizační restrukturalizaci, nové infrastruktuře a rozšíření počtu zaměstnanců vytváří základy pro silnější a inovativnější tým Formule 1, který umožní budoucí úspěch, tvrdí McLaren.

Andrea Stella, šéf týmu McLaren Formula 1, k tomu uvedl:

“Nejprve bych chtěl Jamesovi poděkovat za jeho tvrdou práci a nasazení během jeho působení ve společnosti McLaren a popřát mu vše dobré do budoucna.  Pokud jde o budoucnost, jsem odhodlán a plně se soustředím na to, abych McLaren dovedl zpět do čela závodního pole. Od svého nástupu do funkce šéfa týmu jsem dostal mandát zaujmout strategický přístup, abych zajistil, že tým bude mít dlouhodobé základy, na kterých budeme v průběhu let stavět.

Tato nová struktura zajišťuje transparentnost a efektivitu v rámci technického oddělení týmu a dává nám silnou pozici pro maximalizaci výkonnosti, včetně optimalizace nové modernizace infrastruktury, která nás čeká v roce 2023. Jsem rád, že vedle Petera a Neila mohu v týmu opět přivítat Davida Sancheze, který doplní zkušený a vysoce specializovaný tým technického vedení, jehož společným cílem je dosáhnout vyšší výkonnosti vozů na trati.”

Zak Brown, generální ředitel McLaren Racing, řekl:

“Nyní je důležité, abychom si v další fázi naší cesty zajistili pevné základy. Již delší dobu je mi jasné, že náš technický vývoj nepostupuje dostatečně rychle, aby odpovídal našim ambicím vrátit se do čela startovního pole. Jsem rád, že po dokončení kompletní revize s Andreou jsme nyní schopni provést restrukturalizaci, která je nezbytná k tomu, abychom uvedli do pohybu kola, která to změní. Tyto strategické změny zajišťují dlouhodobý úspěch týmu a jsou nezbytné k tomu, aby se McLaren vrátil na vítěznou dráhu. Nyní se nám daří vše, co se týče našich lidí a infrastruktury, a spolu se zajímavou sestavou jezdců jsem odhodlán vidět McLaren, jak se vrací tam, kde by měl být.”

David Sanchez uvedl:

“Jsem nadšený, že se vracím do týmu ve Wokingu, a těším se na spolupráci s Peterem, Neilem a zbytkem týmu, abychom dosáhli našich výkonnostních cílů. McLaren měl vždy mimořádně talentovanou skupinu lidí a spolu s novými modernizacemi infrastruktury, které budou spuštěny v tomto roce, máme před sebou vzrušující perspektivu, které jsem rád součástí.”