Vedení McLarenu nabádá Hondu: Takhle to dál nejde!

Hlavní akcionář McLarenu Mansour Ojjeh poskytl médiím během Grand Prix Bahrajnu ojedinělý rozhovor. V něm se rozpovídal například o současné situaci Hondy či Fernandu Alonsovi a jeho startu v sérii IndyCars.

Štítky: Fernando Alonso Honda McLaren Zveřejněno 19. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Ojjeh je hlavní, dlouholetý a obvykle v pozadí stojící akcionář McLarenu. V Bahrajnu byl ale osobně přítomen a neskrýval své rozčarování z aktuální situace britského týmu a japonského motoráře.

„Zklamání je obrovské, a to i pro Hondu. Slibovala nám mnoho a jsme první, kteří jsou zklamaní, že můžeme nabídnout tak málo. Honda přiznala hlavní podíl viny, ale to McLarenu nepomůže vypadat lépe,“ svěřil se médiím Mansour Ojjeh.

Ten se vyjádřil i ke spekulacím, podle kterých McLaren zamýšlí pro sezonu 2018 návrat k pohonným jednotkám Mercedesu. „Pracujeme na rozdílných scénářích, o kterých teď samozřejmě nemohu mluvit. Vkládáme hodně času, energie a schůzí do toho, abychom našli řešení. Rychle. Máme vítěznou kulturu a takhle už nemůžeme pokračovat.“

McLaren zvažuje IndyCar i Le Mans. Problém pro F1?

Podobně jako Fernando Alonso, který i s ohledem na špatnou formu týmu oznámil, že vynechá letošní závod F1 v Monaku, namísto něhož si vyzkouší slavný podnik amerických formulí – 500 mil Indianapolis.

„Fernando je skvělý jezdec, který poslední dva roky trpěl. Chce vyhrát triple crown. Pověděl jsem mu, že je bláznivé závodit v Indianapolis, ale popovídali jsme si s Juanem Pablem Montoyou, který v tom nevidí problém.

Fernando chce tedy vyhrát i Le Mans. Osobně se mi líbí představa návratu McLarenu do tohoto závodu, ale Fernando chce vyhrát v kategorii LMP1. Tak jako tak je teď prioritou hlavně dobrý motor ve formuli 1,“ dodal hlavní akcionář McLarenu.

Diskuse k článku

Napsat komentář