Vedení F1 řeší přehnanou dramatizaci a smýšlení seriálu Drive to Survive

Dokumentární seriál Drive to Survive (Touha po vítězství) od streamovacího giganta, firmy Netflix, se od uvedení v roce 2019 těší velké divácké popularitě. Objevuje se ale čím dál více hlasů, podle kterých seriál vytváří zbytečně umělé drama. Formule 1 na kritiku reaguje a s Netflixem bude o tomto problému jednat.

Štítky: Stefano Domenicali TV Zveřejněno 27. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

K největším kritikům se řadí úřadující šampion Max Verstappen, který účast ve čtvrté řadě odmítl s tím, že nestojí o uměle vytvářené konflikty, které Netflix nabízí, jež se však reálně nestaly. „Viděl jsem první dva díly a moc mě to nezaujalo,“ přiznal Nizozemec nyní.

Situaci tak už do svých rukou vzal samotný šéf formule 1 Stefano Domenicali. „Není pochyb o tom, že projekt Netflixu měl velmi úspěšný efekt,“ řekl v narážce na nárůst fanoušků formule 1 v mladších věkových kategoriích napříč celým světem.

„Abychom zažehli zájem nového publika, byl použit tón, který se v některých ohledech zaměřil na dramatizaci příběhu. To je třeba pochopit, mluvili jsme o tom i tento víkend v Bahrajnu,“ hájí tvůrce Domenicali, ale na opačnou notu chápe, že absence šampiona seriálu neprospěje.

„Jezdec, který se odmítá zúčastnit, protože má pocit, že není prezentován správným způsobem, to není konstruktivní – takže je třeba vést dialog, abychom pochopili, jak může být zařazen do formátu, který považuje za správný.

Budeme mluvit i s Netflixem, protože je nutné, aby se příběh nevzdálil od reality, jinak přestane působit důvěryhodně. Probereme to i s piloty. Musíme se ujistit, že projekt, který vyvolal tak výjimečnou pozornost, bude i nadále přitažlivý, aniž by narušoval skutečný obraz a význam sportu, kterým žijeme,“ dodává šéf šampionátu.