Vedení F1 by vyměnilo více závodů za zrušení pátečních tréninků

Zrušit páteční tréninky a přidat více závodů do kalendáře, pokud budou kvalitní. To je jedna z nových myšlenek, kterou zkoumá současné vedení F1 v čele s Rossem Brawnem.

Štítky: Kalendář Ross Brawn Zveřejněno 24. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Už dříve se objevily spekulace, že bychom v budoucnu mohli mít až pětadvacet závodů za sezonu. Toto téma znovu otevřel sportovní šéf F1 Ross Brawn v Austinu. „Co se týče počtu závodů, myslím, že důležitá je jejich kvalita. Není důvod pro to, mít více závodů, pokud nebudou kvalitní. Důležitá je lokalita, typ trati.

Pokud zvýšíme počet závodů, týmy budou mít logistické problémy, to je jasné. Jedna z věcí, kterou děláme je to, že zkoumáme formát závodního víkendu, abychom viděli, jestli by jeho změna nějak týmům nepomohla právě z hlediska logistiky. Jsme vůči tomu otevřeni. Jádro by mělo zůstat stejné, je pro mě důležité. Ale je otázkou, zda potřebujeme třeba páteční tréninky?

Bez nich bychom mohli odjet více závodů, protože by to bylo logisticky snazší pro týmy. Ale pátek je důležitý pro promotéry závodů a poskytovatele TV přenosů. Jak najít správné řešení? Musíme přidat jen takové závody, které za to budou stát. To se v minulosti ne vždycky dělo, a ty závody dlouho nezůstaly, což pro náš byznys nebylo dobré,“ vysvětluje Brawn.

Ten příchodem do své funkce částečně přebral žezlo po Berniem Ecclestonovi. Vnímá už nějaké změny? „Jedna z věcí, se kterou jsem spokojený tento rok, je změna ve vztahu s pořadateli závodů. Jsme organizace, která teď říká ‚ano‘, pokud promotéři něco potřebují. To v minulosti rozhodně nebylo. Taky se snažíme o jiný pohled na věc. V Austinu jsme posunulu kvalifikaci a šéf okruhu mi řekl, že přišlo o 20 000 diváků více než jindy.“

Diskuse k článku

Napsat komentář