Ve vlně emocí a napětí létají výhrůžky pěstí

Lewis Hamilton nemá v úmyslu potkat se Sebastianem Vettelem, aby si vzájemnou kolizi ze závodu v Baku vyříkali. V emotivních chvílích po skončení závodu dokonce Hamilton řekl, že by se takové setkání "mohlo obrátit v něco jiného".

5 Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 06 2017 — Tomáš Richtr

Dvakrát došlo ke vzájemné kolizi mezi Vettelovým ferrari a Hamiltonovým mercedesem. Jednou zezadu, kdy Vettel ťuknul do Hamiltona, a pak z boku, kdy rozzlobený Vettel divoce gestikuloval směrem k Hamiltonovi. Za tuto událost dostal Vettel penalizaci 10 sekund STOP & GO, po které Vettel prohlásil, že Hamilton by měl být potrestán také. Ten na dotaz novinářů uvedl, že nemá zájem se s Vettelem potkat.

„Jestli chce dokázat, že je to chlap, pak bychom si to měli vyřídit mimo auto, tváří v tvář,“ řekl v emotivních chvílích po skončení závodu Hamilton a dodal: „Netoužím se s ním vidět. Mohlo by se to obrátit v něco jiného.“

Sebastian Vettel nesouhlasí s uděleným trestem, prozradil ale, že má v úmyslu si s Hamiltonem promluvit. Ten ale zájem rozhodně neprojevil:

„Slyšel jsem o tom. Ale zaprvé nemá moje telefonní číslo a já promluvím svými činy na závodní dráze. Soustředím se na sebe, na svou mysl a prostě to tam ve zbývajících dvanácti závodech dám. Chci tenhle šampionát vyhrát tím správným způsobem,“ řekl Hamilton. Sebastian Vettel dodal, že osobně s Hamiltonem žádné problémy nemá:

„Nemám s ním žádný problém. Za to, jakým je pilotem, jej hodně respektuji. Tady teď není vhodná příležitost o tom mluvit. Promluvím s ním sám. Chci to s ním nějak urovnat, i když podle mě není moc co urovnávat. Promluvím s ním ale, až vy (reportéři) tady nebudete. Nemyslím si, že by šlo o nějaký velký problém,“ řekl Vettel.

Šéf Mercedesu Niki Lauda označil svým typickým prostořekým způsobem Vettela za „blázna“.

„Když do někoho zezadu narazíte, je to vaše chyba. O tom není pochyb. Ale pak najet vedle něj a záměrně do něj narazit, nic takové jsem nikdy neviděl. Nechápu to, jednou do něj narazí Lewis. Ne svým autem, ale svou pěstí,“ řekl Lauda. Jeho kolega Toto Wolff přiznal, že o nějaký ostřejší konflikt veřejnost asi beztak stojí.

„O klábosení stejně nikdo neměl zájem, a tak rukavice šly dolů,“ řekl Wolff. „Sport takovou rivalitu potřebuje. To, co jsme dnes viděli, je ingrediencí skvělého šampionátu. Jsou to bojovníci a teď vedou válku. Bojují o vítězství v závodech a o titul. V určité fázi tohoto boje nemohou být dva nejlepší bojovnici vzájemně přátelé. Dnes jsme byli svědky jakýchsi limitů takového respektu.“

Komentář Pavla Turka: Korektní vztah Vettela a Hamiltona se vedení F1 nehodil

Diskuse k článku

5 komentářů: “Ve vlně emocí a napětí létají výhrůžky pěstí”

 1. FandaF1 napsal:

  Trest mal byť pre oboch. Najprv som bol rozhorčený z toho, že Hamilton úmyselne urobil na Vettela „brakecheck”, potom som zas začal veriť, že je to naopak a tresty boli udelené spravodlivo, ale keď to pozerám už aspoň po tisíctý krát, nedá mi dopustiť, že v prípade, ak by Vettel neoplatil Hamiltonovi vybrzdenie, tak by trest dostal iba Hamilton. Preto som jeden z tých, ktorí sú za trest aj pre Hamiltona (ale nie taký tvrdý, aký dostal Vettel).

 2. INF_11 napsal:

  Za první ťukanec do značné míry nese vinu Ham, který (možná úmyslně) velmi razantně zpomalil na nečekaném místě tratě (za pomalou zatáčkou), to že do něj Vet pak z boku štouchl, mu dal najevo, co si o něm (a tomto jeho manévru) myslí. Pro mě osobně tímto manévrem Vet již definitivně není „ten nudný kroužič“, ale ukázal že má koule. A šampionát nám to jenom okořenilo, a to je dobře 🙂

  Co si myslíte o trestu pro Vet? – báli se mu trest udělit až když viděli že se propadne i Ham tak to bylo „akceptovatelné“ (aneb síla Ferrari), a nebo jen čekali jak to dopadne s Ham aby udělili „adekvátní“ výši trestu, aby se propadli přibližně stejně?

  P.S: flastra bych dal oboum (stejný), jak v hokeji, když se dva porvnou, neřeší se kdo co jak s kým proč, ale dou sednout oba.
  Jinak Lauda očividně ještě nikdy nejel po českých silnicích, když to do někoho napálím zezadu na křižovatce, je to moje blbost, když mě někdo vybrzdí na dálnici, už asi těžko.

 3. krakra napsal:

  Koukám na to po několikáté, ale před zatáčkou je je Vettel dost na Hamiltonovi, a Ham má rychlost, v zatáčce to vypadá že Hamilton zpomalil a je to podle mě vidět (na jakou telemetrii koukali), za zatáčkou Hamilton zpomalil tak, že se mu musí vyhýbat i třetí auto!!!!, logicky to druhé se mu muselo buď také vyhnout nebo do něj narazit!

 4. Rendy napsal:

  KulatyLenin:
  Hemilton se strachy pos…

  Nevím sice jestli se Ham strachy po…, ale Vettel se zachoval jako zbabělec a „sprosté slovo“ nejdříve svou neopatrností narazí zezadu do Hama a pak naschvál ještě z boku… Co dodat, prostě Vettel je velké „sprosté slovo“…

 5. KulatyLenin napsal:

  Hemilton se strachy pos… 🙂

Napsat komentář