Ve Vettelovi se skrývá víc, než co ukazují výsledky

Sebastian Vettel se poprvé s Aston Martinem dostal do závěrečného kvalifikačního segmentu a obsadil desátou příčku. Němec věří, že mohl skončit ještě lépe. A dodal, že se v něm skrývá víc.

Štítky: GP Portugalska Sebastian Vettel Zveřejněno 2. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Sebastian Vettel se poprvé s Aston Martinem probojoval do Q3. Zároveň je to poprvé od Velké ceny Velké Británie 2020, kdy Němce vidíme mezi prvními deseti. I přes očividné zlepšení, je čtyřnásobný šampion přesvědčen, že mohl skončit ještě lépe.

„Dnes bylo velmi větrno a bylo pro nás těžké dát dohromady nějaké slušné kolo. V Q1 to bylo dobré, v Q2 také a abych pravdu řekl, jsem s tím relativně spokojen.

V poslední části to bylo o něco horší. Na některých místech byl silný vítr a na některých zase ne. Bylo těžké to předvídat. Myslím, že jsme dnes ale mohli dosáhnout na lepší výsledek. I tak je to ale lepší kvalifikace než ty dvě předchozí,“ hodnotí Vettel.

Podle Vettela byl dnes rozhodující vítr, konkrétněji směr a intenzita větru. Pilot Aston Martinu kvůli tomu udělal pár chyb, které jej údajně stály lepší umístění.

„V některých místech jsem byl rychlejší a nevěděl jsem proč, jinde to bylo zase naopak. V autech nevidíme směr a sílu větru, takže to bylo docela obtížné. Na straně druhé, podmínky byly stejné pro všechny a celkově je tahle kvalifikace mírným zlepšením.“

Polestar 0: Karbonově neutrální vůz od roku 2030