Ve středu nejrychlejší Bottas, závěr dne okořenily červené vlajky

Valtteri Bottas ovládl středeční jízdy na okruhu Catalunya, když dopoledne zajel nový nejlepší čas letošních testů – 1:19,310. Druhý Felipe Massa s Finem udržel krok, ztratil jen něco málo přes desetinu sekundy. Testovací program v odpolední části narušilo několik červených vlajek, Räikkönen na ferrari havaroval. Bottas nejrychlejší kolo dosavadních testů zajel zhruba po dvou a půl hodinách…

Štítky: výsledky Zveřejněno 8. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Valtteri Bottas ovládl středeční jízdy na okruhu Catalunya, když dopoledne zajel nový nejlepší čas letošních testů – 1:19,310. Druhý Felipe Massa s Finem udržel krok, ztratil jen něco málo přes desetinu sekundy. Testovací program v odpolední části narušilo několik červených vlajek, Räikkönen na ferrari havaroval.

Bottas nejrychlejší kolo dosavadních testů zajel zhruba po dvou a půl hodinách od startu středečních jízd. K absolutnímu rekordu okruhu Felipeho Massy z roku 2008 tak už chybí jen jedna vteřina. Právě Massa obsadil druhé místo za Bottasem, když na Fina ztratil jen něco málo přes desetinu vteřiny.

Obrazové zpravodajství druhého týdne testů – sledovali jsme průběžně, podívejte se na záznam

V nejlepším kole využil Bottas super-měkkou a Massa ultra-měkkou sadu. Třetí Räikkönen sice zajel slušný čas na tvrdší sadě než první dva, do ideálu měl ale jeho den daleko. Ferrari dopoledne bylo na dvě hodiny mimo hru, a to kvůli kontrole kapalinového systému. Odpolední program pak skončil pro italský tým o dvě hodiny dříve, když Räikkönen nezvládl smyk ve třetí zatáčce a skončil v bariéře.

O drama se v závěru jízd postaral také Max Verstappen. Ten dvacet minut před koncem testů zastavil na dráze, což vyvolalo červené vlajky. Red Bull přitom už těsně po obědě musel měnit motor ve svém voze. O poslední přerušení se pak postaral Marcus Ericsson, který nebyl schopen dostat svůj sauber zpět do boxů a podobně jako Nizozemec zůstal stát na okruhu.

Výsledky druhého dne testů:
1488993785193

Diskuse k článku

Napsat komentář