Ve stopách Roberta Kubicy. Nová česká naděje Adam Kowalski

Třináctiletý ostravský závodník Adam Kowalski podepsal smlouvu továrního pilota u jednoho z nejlepších světových týmů – BirelART Racing. Adam tak spolu s Polákem Kucharczykem a Italy Bertucou a Frasinettim bude startovat v závodech Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa v týmu, který řídí Ronni Sala a Nicolas Todt. BirelART tým je kartingovou součástí ART-GRAND PRIX, který nasazuje své týmy v F3 a F2 a je juniorkou týmů F1 Ferrari a Alfa Romeo.

Štítky: Motokáry Zveřejněno 27. 03 2020 — Tomáš Richtr

Adam jde ve stopách Roberta Kubicy, který je spolupracujícím mentorem tohoto týmu . Poslední 3 roky Adam startoval v italských šampionátech Birel Easykart, které vyhrál v r. 2017 (třída Easy60) a v r. 2019 (Easy100). V loňském roce navíc získal prestižní ocenění BirelART Talent 2019. Adam Kowalski byl rovněž třetí v anketě Zlatý volant 2019 a získal cenu Talent roku Ostrava 2019.

Díky Autoklubu ČR byl Adam navíc nominován do letošní FIA CIK Academy, kde bude v konkurenci 60 jezdců z celého světa reprezentovat Českou republiku.

Adam již letos absolvoval testy v Itálii (únor) a na SteelRingu. Bohužel koronovirová pandemie přerušila přípravy na sezonu a první závody ve Španělsku a Itálii byly přeloženy na červenec a srpen. Sezonu tak Adam zahájí v půlce května závodem ME v Sarnu (Itálie).

Adam Kowalski má našlápnuto mezi evropskou jezdeckou elitu v juniorské kategorii. Podporu má samozřejmě hlavně v rodině a také v ostravském E-MOTION Parku, kde pravidelně trénuje. Jako reprezentant ČR je podporován AČR v programu Czech Motorsport a také Moravskoslezským krajem.

Diskuse k článku

Napsat komentář