Ve Spielbergu se raduje Bottas, druhý Vettel si stěžuje na Finův start

Valtteri Bottas brilantním způsobem ovládl start velké ceny Rakouska a svou vedoucí pozici už dokázal udržet až do cíle. Druhý Vettel pak neustále lamentoval nad ulitým startem ze strany Fina. Na stupně vítězů je po skvělé obraně doprovodil Daniel Ricciardo.

1 Štítky: GP Rakouska výsledky Zveřejněno 9. 07 2017 — Josef Nekvinda

Z pohledu startu to vyšlo nejlépe Bottasovi. Ten ze svého slotu doslova vystřelil se zhasnutím červených světel. Naopak druhý Vettel zaváhal a svou pozici ještě musel obhajovat před zle dotírajícím Ricciardem a kolegou Räikkönenem. Velmi špatně odstartoval také Max Verstappen, který zaznamenal výrazný propad a v tlačenici v první zatáčce nakonec pro něho závod skončil. Tam jej katapultoval Fernando Alonso, jehož působení bylo taktéž rázem u konce. Jenomže na vině obou odstoupení byl Daniil Kvjat. Rus neodhadl správný brzdný moment a sestřelil španělského závodníka. Za tento kousek si od jury vysloužil penalizaci průjezd boxy, přičemž se následně zařadil na samotný konec startovního pole.

V důsledku těchto zmatků nejvíce vydělaly oba williamsy, které rázem poskočily do první desítky. Lewis Hamilton v první fázi po startu tratil, avšak už po chvíli se pohyboval na pátém místě, odkud zatápěl Räikkönenovi. Jenže projevily se u něho brzké problémy s přehříváním brzd, a tak se Brit z boje na chvíli stáhnul. Vettel také později vznesl dotaz na své inženýry, zda prý Bottas neulil svůj start. Vše postoupilo až k ředitelství závodu, nicméně to dospělo k závěru finského pilota netrestat, neboť celá procedura se odehrála dle sportovních regulí.

Ještě před polovinou závodu odstoupil Kevin Magnussen, jehož potrápila elektronika jeho haasu. Jen o něco málo později došlo na plánované pit stopy. O takzvaný undercut na Räikkönena se pokusil Hamilton a jeho plán, jak se ukázalo v další fázi závodu, vyšel dokonale. Současně s ním se v boxech objevili i Ricciardo s Vettelem. Mezitím technické problémy stihly i Carlose Sainze a i pro něho působení na Red Bull Ringu bylo u konce. Když se pak ke svým mechanikům poroučel i Bottas z čela závodu, jeho náskok na Němce po výjezdu z pit lane rázem poklesl na tři sekundy. Schylovalo se tak k souboji přímo na dráze.

A k tomu skutečně i došlo v posledních dvou kolech. Fin se nacházel v problémech se svými pneumatikami, nicméně svou první pozici dokázal uhájit. Bojovalo se pak i o poslední místo na stupních vítězů, kde spolu soupeřili Ricciardo s Hamiltonem. I v tomto případě se radoval ten vpředu, jímž byl Australan. Jako pátý cílovou pásku proťal Räikkönen a za zmínku také stojí šesté místo Romaina Grosjeana.

Výsledky GP Rakouska:

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ve Spielbergu se raduje Bottas, druhý Vettel si stěžuje na Finův start”

  1. Mike Litoris napsal:

    Já bych Vettelovi docela rád fandil, ale když on je takový uplakánek. Na to se nedá dívat. Horší jak děcko.

Napsat komentář