Ve formuli 2 bude letos závodit český pilot

Tým Trident Motorsport oznámil, že pod jeho hlavičkou vstoupí do šampionátu FIA Formule 2 v roce 2023 osmnáctiletý závodník Roman Staněk.

Štítky: Formule 2 Roman Staněk Zveřejněno 11. 01 2023 — GPF1.cz

Český jezdec startoval s týmem Trident Motorsport v šampionátu FIA Formule 3 v roce 2022 a v hodnocení jezdců skončil na pátém místě. Celkově měl vynikající sezónu, v níž získal jedno vítězství v Imole, čtyři umístění na stupních vítězů, jednu pole position a dvě nejrychlejší kola.

Šance postoupit v žebříčku formulových vozů a zároveň zůstat v týmu a prostředí, které již zná, pro něj bude určitě povzbuzením, protože se těší na pokračování úspěšného příběhu. Staněk, který se narodil ve Valašském Meziříčí, měl možnost řídit vůz týmu FIA Formula 2 Championship v posezónním testu, který se konal od 23. do 25. listopadu na okruhu Yas Marina. Při té příležitosti najel 246 kol o celkové délce 1 299 kilometrů. Staněk zahájil svou kariéru v roce 2019 vstupem do italského a německého šampionátu Formule 4. V následujícím roce přestoupil do šampionátu FIA Formule 3. Ve FIA F3 dosáhl výrazného zlepšení a po přestupu do týmu Trident Motorsport bojoval o titul v roce 2022.

Giacomo Ricci, manažer týmu, řekl:

“Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Romanem Staňkem a být jeho partnerem při přechodu do šampionátu FIA Formule 2, což je pro kariéru jezdce vždy klíčový krok. Myslím, že přestup v rámci stejné organizace je důležitou přidanou hodnotou z hlediska kontinuity. Staněk zná tým velmi dobře a my ho budeme moci co nejlépe podpořit. Staněk měl v šampionátu FIA Formule 3 s týmem Trident Motorsport pozoruhodnou sezónu 2022 a myslím, že má všechny předpoklady k tomu, aby i letos podával výkony na vysoké úrovni.”

Roman Staněk řekl: “Jsem velmi nadšený, že mohu letos opět spolupracovat se společností Trident. Už teď pracuji s týmem a Giacomem, který je pro mě velkým mentorem, na tom, abychom společně dosáhli našich cílů. Bude to rok plný výzev a já jsem na něj připraven.”