Ve formuli 1 se představí dvě pro Evropu neznámá jména

McLaren potvrdil, že esa z IndyCar Pato O’Ward a Alex Palou absolvují své první jízdy v současné formuli 1 s McLarenem.

Štítky: Alex Palou McLaren Pato O´Ward Zveřejněno 15. 10 2022 — Jiří Košta

Palou se zúčastní FP1 při Velké ceně Spojených států, kde převezme vůz Daniela Ricciarda na Circuit of The Americas, zatímco O’Ward pojede s vozem Landa Norrise v úvodním tréninku na Grand Prix Abú Dhabí.

Tyto jízdy navazují na vývojové testy jezdců v McLarenu MCL35M a splňují dvě povinnosti pro mladé jezdce, jak je stanoveno ve sportovních předpisech.

„Jsme rádi, že můžeme Alexovi a Patovi dát příležitost zúčastnit se volných tréninků s McLarenem. Díky Alexovým velkým úspěchům v IndyCar bude pro tým užitečné získat jeho zpětnou vazbu na vůz a pro nás, abychom ho i nadále hodnotili jako jezdce,” řekl Andreas Seidl, šéf týmu.

„Alex a Pato zaujali svými nedávnými testy v Barceloně a Rakousku a jsme nadšeni, že jim můžeme nabídnout zkušenosti s MCL36. Je to pro ně skvělá šance předvést své dovednosti na globální scéně formule 1, kde se zaměří na pomoc týmu s přípravou na závodní víkend a ne na nejlepší časy na kolo.”

O’Ward, úřadující hvězda McLarenu v týmu Arrow McLaren SP, řekl: „Nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať v Abú Dhabí. Vyvinul jsem se jako jezdec a užil jsem si spoustu zábavy při testování loňského vozu s týmem, takže řídit MCL36 bude skvělý zážitek.”

Palou, šampion IndyCar z roku 2021, který bude i v příštím roce pokračovat v jízdě za Chip Ganassi Racing navzdory své snaze přestoupit do Arrow McLaren SP, řekl: „Jsem tak nadšený, že budu mít svůj víkendový debut ve F1. Je skvělé jezdit ve Spojených státech před fanoušky, kteří mě mohli vidět závodit v IndyCar.

Po několika testech jsem nyní projel McLaren MCL35M 2021 a nemohu se dočkat, až MCL36 projde jeho tempem. Těším se, že pomohu týmu v jeho přípravě na Velkou cenu Spojených států 2022.”

Šampion formule E Stoffel Vandoorne má nové angažmá