Vandoorne: Je to zvláštní situace, ale jedeme dál

Belgičan ve svém sloupku shrnul svůj pohled na GP Bahrajnu.

Štítky: GP Bahrajnu Stoffel Vandoorne Zveřejněno 21. 04 2017 — Pavel Fabry

Stoffel Vandoorne se vrátil k víkendu Velké ceny Bahrajnu a popsal uplynulý víkend ze své perspektivy. Pilot McLarenu byl během tří dnů zastaven řadou technických problémů. Ten poslední mu nakonec ani nedovolil odstartovat do samotného závodu.

„Myslím, že je fér říci, že Velká cena Bahrajnu nebyla tím nejsnazším víkendem ať už pro mne, tak pro tým McLaren-Honda.

Na návrat do Bahrajnu jsem se opravdu těšil. Je to jeden z těch okruhů, které znám, mám skvělé vzpomínky na svůj debut ve formuli 1 v loňském roce a samozřejmě na to, že jsem právě tady získal své první body.

Všechno navíc okamžitě začalo poměrně dobře, na pátek jsme měli naplánován obvyklý tréninkový program. Domníval jsem se tedy, že budeme mít dobrou formu. Bohužel nás ale v prvním tréninku už po několika kolech potkaly problémy s pohonnou jednotkou, takže jsme ztratili spoustu času, který jsme mohli strávit na trati.

Nicméně, věděli jsme, že druhý trénink je důležitější, protože se jede za podobných podmínek, které pak měly panovat v kvalifikaci a v závodě. Měl jsem nasazenou novou pohonnou jednotku, což znamenalo, že všechno mělo být v pohodě. Už po několika kolech jsme ale měli další problém. Nebylo snadné přijít o celý trénink, jelikož to znamenalo, že si nevyzkouším, jaké to bude, až v boji o pozice na roštu už o něco půjde.

Vzhledem k okolnostem pak ale kvalifikace byla vlastně docela dobrá. Měli jsme nějaké problémy s chlazením brzd, takže jsem nebyl úplně stoprocentně jistý, ale navzdory tomu, jak se věci do té doby vyvíjely si myslím, že jsme z té situace vlastně dostali maximum.“

Únik vody odplavil šanci závodit

„Bohužel, moje neděle také netrvala moc dlouho. Při nájezdu na startovní rošt, když byla boxová ulička otevřená, jsme objevili problém. Když jsem přijel na rošt, mechanici rychle začali problém řešit a odhalili únik vody. Nebyli jsme tedy schopni odstartovat do závodu. Byla to velice zvláštní situace, ve které jsem se ocitl, když mi řekli, že nepojedu.

Rozhodně to není jednoduchá situace, ve které právě teď jsme, ale jako jezdec s tím neudělám nic moc jiného, než že se budu nadále snažit odvádět co nejlepší práci, když jsem v autě. Teď je na týmu, aby s tím něco udělal a zajistil, že zlepšení přijde brzy.

V tak těžké sezoně, kterou já i Fernando Alonso prožíváme, bylo skvělou zprávou pro McLaren i Hondu, že Fernando bude mít možnost startovat v 500 mil Indianapolis. Myslím, že chce jít dělat něco jiného, mít novou výzvu. Je hezké, že bude moci dělat tohle.

Naše soustředění se nyní otáčí k Velké ceně Ruska v Soči. Je to okruh, který mám docela rád. Nemyslím si, že se věci nějak zásadně změní, jelikož bych řekl, že to bude další poměrně těžký víkend. Vím ale, že já i všichni v týmu budeme dál dělat maximum.“

Diskuse k článku

Napsat komentář