Vandoorne z McLarenu: Je těžké oslnit ve slabém voze

Stoffel Vandoorne debutoval v McLarenu už v loňském roce, australská GP pro něj však byla premiérou v pozici jezdce na plný úvazek. Jak Belgičan hodnotí svoje počínání a co říká na nový vůz McLarenu?

Štítky: McLaren Stoffel Vandoorne Zveřejněno 29. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Vandoorne se v prvním závodě sezony kvalifikoval po problémech s tlakem paliva jako osmnáctý. V závodě pak byl klasifikovaném na třináctém místě – byl tedy poslední z těch, co dokončili. Na otázku, jak těžké je prokázat ve formuli 1 své schopnosti, Belgičan odpověděl takto: „Samozřejmě je to těžké, když vůz nepodává takový výkon, jaký by měl.

Potřebujeme velkou pomoc od týmu, abys nás dostal dopředu. Ale špatné výkonnosti jsme se obávali už od testů. Ze své pozice mohu udělat jen to, že na to budu dál tlačit, bojovat o každou pozici, co budu moci. Musím co nejlépe pracovat s inženýry a získat maximum z celého balíčku. Myslím, že v Austrálii se mi to dařilo.

Jinak to pro nás ale bylo obtížné. Dojeli jsme jenom s jedním autem, které navíc také mělo problémy. Jak jsem ale už říkal, toho jsme se obávali už od testů v Barceloně. Na druhou stranu Fernando ale málem také dojel do cíle, a to jsme skutečně nečekali,“ přemítá Vandoorne. Ten v Melbourne jel se starší verzí aerodynamiky, která byla podle zdrojů uvnitř týmu pomalejší přibližně o 0,35 sekundy na kolo.

„Pro mě osobně to bylo těžké. Za volantem jsem byl velmi zaneprázdněný, musel jsem si hodně ‚hrát‘ a přenastavovat nejrůznější parametry, abych vůz dovezl až do cíle. V jednom momentě jsem přišel o nějakou elektroniku a displej, takže jsem nevěděl, co se děje. Musel jsem zajet do boxů podstatně dříve a provést restart systému,“ vysvětluje pilot McLarenu, který v neděli oslavil pětadvacáté narozeniny.

Diskuse k článku

Napsat komentář