Sauber začal s Van der Gardem jednat, soud bude pokračovat v sobotu

Týmu Sauber se podařilo odvrátit hrozbu zabavení majetku, ale spor s Giedem van der Gardem neskončil.

2 Štítky: Giedo van der Garde Sauber Zveřejněno 13. 03 2015 — Jan Pastorek

Týmu Sauber se podařilo odvrátit hrozbu zabavení majetku, ale spor s Giedem van der Gardem neskončil.

Ve čtvrtek potvrdil odvolací soud rozsudek, podle kterého má Sauber nechat Van der Gardeho závodit. V pátek mu tým sice udělal sedačku, ale do vozu ho neposadil, protože neměl super licenci od FIA. Zatím není zřejmé, čí vinou.

Aktivovala se tím ale žádost jezdcova právníka, aby byla potrestána šéfka týmu Monisha Kaltenbornová vězením nebo pokutou a aby byl zabaven majetek týmu. Obě strany se tak v pátek dopoledne znovu sešly u soudu.

Překvapivě ale nedošlo k dalšímu vyostření sporu, naopak, jezdcův právník oznámil, že tým začal konstruktivně jednat. Soudce tak vyzval obě strany, ať se dohodnou, další slyšení proběhne v sobotu dopoledne.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Sauber začal s Van der Gardem jednat, soud bude pokračovat v sobotu”

 1. Ondra napsal:

  No tak pokud v té smlouvě má napsáno něco jako „v roce 2015 se stane závodním pilotem“, tak není o čem. 😉

  xdriver2:
  Nechci se zastávat českých soudů – to je opačný extrém, ale to skoro vypadá, že ten soud to vyhodnotil po jednom přečtení a to se mi zdá trochu ukvapený.

  No kdybych já byl soudcem v takovém případě, tak bych asi nařídil zrušit tu poslední (toho jezdce, kterého vzali později), protože Sauber s ním nemohl podepsat smlouvu, když už měl smluvně vázané dva jezdce, takže ta smlouva je vlastně neplatná. Něco jako když uzavřeš smlouvu na stavbu rybníka ve vaší vísce, přitom ale není kde stavět. Samozřejmě z toho budou muset toho stavitele (v našem případě jezdce) vyplatit. 😉

  xdriver2:
  A zajímalo by mě, kdyby se na ten soud obrátili Nasr a Ericsson, že mají taky platné smlouvy. To by asi soud nařídil Sauberu nasadit tři auta ne?

 2. xdriver2 napsal:

  Stejně van der Gardeho nechápu. Chápu Sauber, že s ním začal jednat, protože mu reálně hrozí, že ten australskej soud mu zabaví věci nebo pošle šéfku do lochu. Vrtá mě ale taky hlavou, jak ten australskej soud mohl tak rychle rozhodnout. Nechci se zastávat českých soudů – to je opačný extrém, ale to skoro vypadá, že ten soud to vyhodnotil po jednom přečtení a to se mi zdá trochu ukvapený. A zajímalo by mě, kdyby se na ten soud obrátili Nasr a Ericsson, že mají taky platné smlouvy. To by asi soud nařídil Sauberu nasadit tři auta ne?

Napsat komentář