Van der Garde potvrdil dohodu se Sauberem, místa závodního pilota se vzdal

Tým Sauber urovnal spor s Giedem van der Gardem dohodou, další eskalace v Malajsii nehrozí.

2 Štítky: Giedo van der Garde Sauber Zveřejněno 18. 03 2015 — Jan Pastorek

Tým Sauber urovnal spor s Giedem van der Gardem dohodou, další eskalace v Malajsii nehrozí.

Sauber angažoval pro letošní sezónu Felipeho Nasra a Marcuse Ericssona, i když platnou závodní smlouvu měl i s Giedem van der Gardem. Ten si to nechtěl nechat líbit a obrátil se na soud, který mu dal za pravdu.

Během závodního víkendu v Austrálii tak Sauber čelil těžké situaci, protože musel porušit jednu ze tří smluv, kterou s jezdci má. Dokonce mu hrozila exekuce, pokud do vozu neposadí Van der Gardeho. Nakonec se ale obě strany dohodly.

„Dosáhli jsme vyrovnání se Sauberem a moje jezdecká smlouva s týmem byla ukončena vzájemnou dohodou,“ potvrdil holandský závodník. „Jako vášnivý jezdec jsem smutný a velmi zklamaný.“

„Celou moji kariéru jsme pracovali velmi tvrdě, od osmi let na motokárách, na mém snu stát se úspěšným jezdcem formule 1. Doufal jsem, že alespoň budu moct ukázat, co umím, když budu řídit vůz u respektovaného týmu středu pole v roce 2015. O tento sen jsem byl připraven a vím, že moje budoucnost ve formuli 1 už asi žádná není.“

Domáhat se svých práv začal už v roce 2014 a říká, že Sauber ignoroval všechny vyhrané spory, proto musel přistoupit k další žalobě v Austrálii, která ohrozila účast týmu v závodním víkendu. Když ale viděl, že ho tým nechce, nechtěl ho zničit tým, že by na něj poslal exekutory.

„V médiích bylo v minulých týdnech hodně spekulací, proto chci jasně říct, že moji sponzoři zaplatili Sauberu sponzorský poplatek za sezónu 2015 v celé výši v první polovině roku 2014. Bylo to v dobré víře a proto, aby týmu pomohli vyřešit problémy s hotovostí v té době. Ve své podstatě to byly předčasné platby mých sponzorů, co pomohlo týmu přežít rok 2014,“ dodal s tím, že mu tým teď zaplatil odškodné, jehož výši nesmí prozradit.

Podle zákulisních informací musel Sauber zaplatit 15 miliónů eur (400 miliónů korun), aby spor urovnal. Van der Garde se teď chce zaměřit na vytrvalostní závody.

Diskuse k článku

Napsat komentář