Bottas byl oficiálně potvrzen u Alfy Romeo

To, na co jsme čekali, se potvrdilo. Mercedes už nebude mít ve službách Valtteriho Bottase.

Štítky: 2022 Alfa Romeo Valtteri Bottas Zveřejněno 6. 09 2021 — Jiří Košta

Finův odchod z Mercedesu se očekával několik týdnů a návrat do Williamsu byl také potenciální možností, než vyšlo najevo, že jeho cílem je Alfa Romeo.

Potvrzení od Mercedesu, že se George Russell připojí k týmu mistrů světa jako náhrada za Bottase, bude následovat tento týden.

Předpovídáme kompletní jezdecké složení sezony 2022

„Otevírá se nová kapitola mé závodní kariéry,“ řekl Bottas. „Jsem nadšený, že se mohu připojit k Alfa Romeo na rok 2022 a dále, protože to bude nová výzva s ikonickým výrobcem. Alfa Romeo je značka, kterou není třeba představovat, napsali několik skvělých stránek historie F1 a bude mi ctí tuto značku reprezentovat.

Russell konečně potvrzen jako Hamiltonův kolega

Potenciál sestavy v Hinwilu je jasný a já si užívám příležitost pomoci vést tým vpřed na startovní rošt, zejména díky novým předpisům v roce 2022, které týmu dávají šanci udělat výkonnostní skok. Jsem vděčný za důvěru, kterou do mě tým vložil, a nemůžu se dočkat, až jim jejich víru oplatím. Jsem hladový jako vždy po závodech o výsledky, a až přijde čas, o vítězství.

„Freda dobře znám a těším se, až se seznámím se zbytkem týmu, se kterým budu pracovat, a budu budovat tak silné vztahy, jaké mám v Mercedesu.“

Bottas je v současné době v páté sezóně u Mercedesu, který byl přijat po překvapivém odchodu nového mistra světa Nico Rosberga na konci roku 2016.

Dosud zaznamenal devět vítězství ve Velké ceně, získal 17 pole position a zaznamenal 17 nejrychlejších kol, z nichž jedno dosáhl v dobách Williamsu. V letech 2019 i 2020 byl druhým týmovým kolegou mistrem světa Lewisem Hamiltonem.

Navzdory silnému přínosu Bottase v průběhu let se vyhlídka na povýšení Russella z Williamsu nakonec pro Mercedes a šéfa týmu Toto Wolffa ukázala jako neodolatelná.

Rakušan byl zapojen do Bottasova vedení, než jej střet zájmů přiměl ustoupit. Dlouho zdůrazňoval, že chce zajistit, aby jeho bývalý chráněnec našel nové místo, pokud Russell dostane kývnutí na pohon Mercedesu.

Bottas dodal: „Jsem hrdý na to, čeho jsem v Brackley dosáhl, a plně se soustředím na dokončení práce, když bojujeme o další mistrovství světa, ale také se těším na nové výzvy, které mě čekají příští rok,” dodává Bottas.

Mercedes-Benz EQB je prvním z velké řady nových elektromobilů německé značky