Válka u Ferrari? Vettel s Leclerkem se prý nesnesou

Takové jsou alespoň informace italského tisku, konkrétně deníku La Gazzetta.

2 Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Po GP Ruska, kde Sebastian Vettel neuposlechl příkazy týmu a nepustil před sebe Charlese Leclerka (na druhou stranu Monačan zase nedodržel podobnou taktiku v kvalifikaci na GP Itálie), se prý mezi oběma piloty Ferrari projevila naplno vzájemná nevraživost.

Přestože navenek tvrdí, že se nadále respektují, podle italských novinářů je situace opačná. „Šéf Ferrari Mattia Binotto nazývá Charlese jako vyvoleného, Hamilton ho neustále chválí, je to mladý kluk, který chce vše,“ napsal žurnalista Andrea Cremonesi.

Podle něj zase Vettel, zejména po vítězství v Singapuru, neakceptuje pozici juniora a nechce se stát druhým Kimim Räikkönenem. Mezi oběma roste napětí, což může za určitých okolností vést až ke vzájemné kolizi na dráze, čehož se Ferrari obává.

To je ale nepřípustná hranice, za kterou se Leclerc a Vettel nemohou dostat. Zřejmě tak dojde na nějakou úmluvu o držení pozic, jako byla ta (příliš komplikovaná) v Rusku. Ferrari také možná omezí rádiovou komunikaci, avšak není jasné, do jaké míry s tím vším souhlasí samotní jezdci.

„Binotto bude muset pracovat na uklidnění Ferrari. V posledních týdnech se hodně zlepšilo, ale stále má interní problémy se svými jezdci.“


Ross Brawn, sportovní šéf F1

Diskuse k článku

2 komentáře: “Válka u Ferrari? Vettel s Leclerkem se prý nesnesou”

  1. trencherman trencherman napsal:

    Tak mě by to ani nepřekvapilo, kdyby to byla pravda. Přeceňovaný jetel vždy těžce nese, když mu nějaký zelenáč dokazuje, že není žádná hvězda 🙂

  2. Machus Machus napsal:

    bulvár, bulvár, bulvár

Napsat komentář