V zákulisí se jedná o bezprostřední jezdecké rošádě

Mercedes, který spravuje manažerské záležitosti Estebana Ocona, se snaží dostat francouzského pilota do McLarenu, a to ještě v průběhu letošní sezony. To se ale nestane, pokud se nepohne řada jiných pilotů.

Štítky: Esteban Ocon Lance Stroll McLaren Robert Kubica Zveřejněno 26. 08 2018 — GPF1.cz

Šéf Mercedesu Toto Wolff přiznal, že v zákulisí se o rozsáhlé potenciální rošádě pilotů intenzivně vyjednává. Že se může ledasco změnit a už brzy, nepopřela ani šéfka Williamsu Claire Williamsová. Williams se má brzy stát jakýmsi B týmem Mercedesu skrze užší spolupráci na poli techniky.

„Bylo by divné, kdyby táta vlastnil jeden tým a jeho syn závodil pro jiný, že ano?“ řečnicky se zeptala Williamsová.

Esteban Ocon měl původně namířeno do Renaultu, ale tam se uhnízdil Daniel Ricciardo. Pro současný tým Racing Point Force India mají závodit Lance Stroll, jehož otec stáj koupil, a dosavadní pilot týmu Sergio Pérez.

Po Strollovi uvolněné místo ve Williamsu by zabral Robert Kubica.

Tak snadné to ale nebude, protože šéfové jiných týmů nejsou změnám nakloněni. Současný ředitel McLarenu Gil de Ferran trvá na tom, že Stoffel Vandoorne bude závodit až do konce sezony.

„Momentálně nemáme jiné plány,“ řekl de Ferran, který ale nechtěl vyloučit, že byl v jeho továrně Esteban Ocon nechat si odměřit závodní sedačku. „Esteban není naším pilotem, takže to nebudu nijak komentovat.“

Šéf Racing Point Force India týmu Otmar Szafnauer řekl, že není v plánu vystřídat Ocona Lancem Strollem. Toto Wolff ale zůstává optimistou a věří, že pro Ocona místo najde.

„Ještě v Maďarsku bylo vše jasné, ale to se všechno změnilo o 48 hodin později,“ řekl Wolff. „Ale ohledně Oconovy budoucnosti jsem optimistou.“

Diskuse k článku

Napsat komentář