V úterý byl nejrychlejší Massa, Brazilec odjel i největší počet kol

  Felipe Massa z Williamsu zajel nejrychlejší čas úterního programu testů během prvního dne ze čtyř na okruhu u Barcelony. K tomuto pokusu využil červeně označenou super-měkkou sadu gum a zajel čas 1:19,726, což je jen o dvě setiny pomalejší než čas Valtteriho Bottase z minulého týdne. Brazilec si připsal i další primát, když spolu se Sebastianem…

4 Štítky: výsledky Zveřejněno 7. 03 2017 — Tomáš Richtr

  Felipe Massa z Williamsu zajel nejrychlejší čas úterního programu testů během prvního dne ze čtyř na okruhu u Barcelony. K tomuto pokusu využil červeně označenou super-měkkou sadu gum a zajel čas 1:19,726, což je jen o dvě setiny pomalejší než čas Valtteriho Bottase z minulého týdne.

Brazilec si připsal i další primát, když spolu se Sebastianem Vettelem odjel největší počet kol, a to 168, což je skoro trojnásobek závodní vzdálenosti. Daniel Ricciardo z Red Bullu byl druhý nejrychlejší, přičemž tento čas zajel na ultra-měkké sadě ve druhém pokusu. Ricciardův první pokus na této sadě skončil takzvaně v kačírku.

Sebastian Vettel a Ferrari se soustředili na ujeté kilometry. Během nich vykazoval Vettel slibně stálé výkony na měkké střední sadě, nakonec (během odpoledne) na žluté směsi zajel třetí čas s nevelkou ztrátou na vítěze.

Obrazové zpravodajství druhého týdne testů – sledovali jsme průběžně, podívejte se na záznam

Dopoledne neskončilo dobře pro McLaren. Ten totiž ve voze Stoffela Vandoorna musel zase měnit motor. McLaren později zvládl alespoň odkroužit 80 kol. Potíže měl také Renault, který dopoledne odstavil vůz Jolyona Palmera kvůli problémům s jednom senzorů kolem motoru. Dopoledne se nedařilo také Hamiltonovi, který pro poškozenou podlahu odjel jen 49 okruhů.

Po absenci minulý týden se do formule vrátil Pascal Wehrlein, který s vozem týmu Sauber odkroužil 47 kol.

Výsledky prvního dne testů v Barceloně:
C6VN015WgAETSgy

Diskuse k článku

4 komentáře: “V úterý byl nejrychlejší Massa, Brazilec odjel i největší počet kol”

 1. Lukáš Štěrovský napsal:

  INF_11: To zatím neví snad ani samo Pirelli.

 2. INF_11 napsal:

  Jsou nějaké indicie/data jak na tom budou rychlostně letos pneumatiky? – myšleno rozdíly mezi jednotlivými směsmi na kolo? Jelikož se obávám, že budou „menší než malé“ 🙁

 3. Lukáš Štěrovský napsal:

  koza3: Díky za upozornění, opravili jsme. Holt úterý… 🙂

 4. koza3 napsal:

  Tomáši máte tam chybku:
  „programu testů během druhého dne ze čtyř na okruhu u Barcelony“
  Během prvního dne ze čtyř…

Napsat komentář