V trénincích nejezdím úmyslně pomalu, hájí se Hamilton

Pilot Mercedesu vyvrátil spekulace, podle kterých jezdí zejména při pátečních trénincích pod svoje možnosti. Něco takového prý není součástí Hamiltonovy filozofie.

Štítky: Lewis Hamilton Valtteri Bottas Zveřejněno 28. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

V letošní sezoně formule 1 se z toho stává skoro trend. Valtteri Bottas vyhraje volné tréninky, jenže v klíčových fázích víkendu, zejména v poslední části kvalifikace a v závodě, Lewis Hamilton zabere a týmového kolegu převálcuje.

Přesto Brit odmítá, že by svoje tempo na úkor Bottase, jemuž se už přezdívá „Pan pátek“, úmyslně brzdil. „Nelžu, nemám co skrývat, nejezdím úmyslně pomalu,“ hájí se Hamilton.

„Osobně mi nikdy nepřišlo, že by to fungovalo. Pamatuji si, že když jsem byl mladý a v nižších kategoriích, někteří se o to pokoušeli. Zkoušel jsem to ve formuli 3 nebo něčem takovém, ale nikdy to nedopadlo dobře. Takže to není součást mojí filozofie.“

Namísto toho se Hamilton pokouší o postupný nárůst rychlosti v průběhu celého víkendu. „Je to jako stavět zeď – cihlu po cihle, dál a dál, pořád se zdokonalovat. V zákulisí se toho děje hodně. Snažíte se nastavit auto, najít perfektní vyvážení brzd a způsob nájezdu do každé zatáčky. Není to snadné, každý víkend na to musím tlačit.

Myslím si, že jezdím opravdu dobře po celý víkend. S mými výkony v trénincích jsem spokojený, ale Valtteri je vždycky na čele. Takže se musím ještě víc ponořit do práce a doufat, že se dostanu do čela. Když pak protnu cílovou pásku a získám pole position, je to přirozeně skvělý pocit, protože jsem kvůli tom musel opravdu zamakat,“ vysvětluje Brit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),