Mercedes šokoval svou rychlostí a po Sprintu má první řadu do GP São Paula

Sobotní sprint ovládl George Russell, který těžil z volby pneumatik. Verstappen měl kontakt se Sainzem a propadl se na čtvrté místo. Pěkný sprint předvedl Lewis Hamilton a díky trestu Španěla ve Ferrari si stříbrné šípy zajistily první řadu na startu pro zítřejší hlavní Grand Prix, Kevin Magnussen se po startu z pole position propadl na osmou příčku.

Štítky: F1 Sprint George Russell GP São Paula Zveřejněno 12. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Kevin Magnussen měl dobrý start, ale brzy se propadl za Verstappena, Russella a poté i za ostatní jezdce. Polem se stejně jako vloni pěkně probíjel i Lewis Hamilton, který se brzy dostal na čtvrtou příčku za vedoucí skupinu.

Piloti Alpinu mezi sebou měli dva kontakty, ten druhý urazil Alonsovi přední křídlo a Španělův závod byl prakticky u konce. Divoký moment nastal i u Aston Martinu, Stroll vytlačil Vettela z trati a dostal za to trest deseti sekund.

V polovině sprintu začal ztrácet tempo i Max Verstappen. Netrvalo dlouho a vedení se ujal George Russell. O kolo později zkusil útok na Nizozemce i Sainz, ale došlo k mírnému kontaktu a pilot Red Bull se propadl i za Lewise Hamiltona.

V závěru sobotního závodu se Pérez dožadoval prohození pozic s Verstappenem, Red Bull ale jeho přání nevyslyšel. Kevin Magnussen se po startu z prvního místa propadl na osmé a veze si drahocenný bod.

Díky penalizaci Carlose Sainze (pět míst dolu na startu zítřejšího závodu) se Mercedes dočkal a zajistil si první řadu, poprvé v roce 2022. Třetí a čtvrté místo ukořistili jezdci Red Bullu před Leclercem a Norrisem.

Pořadí na startu GP Sao Paula: