V Rakousku uvidíme v Red Bullu dva Verstappeny

Co je víc, než jeden Verstappen? Dva Verstappenové! Jos Verstappen v rámci doprovodných aktivit VC Rakouska usedne za volant monopostu Red Bull RB8.

Štítky: Jos Verstappen Max Verstappen Red Bull Red Bull Ring Zveřejněno 14. 06 2024 — Dominik Kovář

Součástí VC Rakouska bude opět doprovodná akce zvaná Legends Parade, při které se po okruhu Red Bull Ring prohánějí monoposty dávné i nedávné minulosti. V letošním ročníku se mimo jiné mohou fanoušci těšit na Jose Verstappena, který se posadí do monopostu Red Bull RB8. S tímto monopostem získal v roce 2012 Sebastian Vettel svůj třetí mistrovský titul v řadě. Emotivnější by asi bylo, pokud by Jos usednul do některého z monopostů, které řídil jeho syn Max. Ale co už..

K monopostu RB8 se přidá vůbec ten první z dílny Red Bullu – monopost RB1 z roku 2005, který bude pilotovat stejně jako před 19 lety David Coulthard. Opravdovým pohledem do historie však budou monoposty dnes již neexistující stáje Lotus. Emerson Fittipaldi bude pilotovat svůj Lotus 72, se kterým vyhrál VC Rakouska v roce 1972. Druhý Lotus bude pilotovat Johnny Herbert. Jedná se o Lotus 82, se kterým vyhrál Elio de Angelis VC Rakouska v roce 1982.

10-tinásobný vítěz závodu F1 Gerhard Berger usedne za volant mistrovského Ferrari F2002, které je spjato s jednou z největších kontroverzí v novodobé historii F1. Ve VC Rakouska 2002 vedl téměř celý závod pilot Ferrari Rubens Barrichello před Michaelem Schumacherem. Na cílové rovince posledního kola brazilec pustil na příkaz týmu Schumachera, který se tak stal vítězem. Fanoušci tehdy Ferrari vybučeli a týmová režie byla na nějakou dobu zakázána.

Ve fan zóně budou k dispozici ještě dva monoposty minulosti, které se nepodívají na závodní trať. Prvním je Lotus 79, se kterým švéd Ronnie Peterson vyhrál VC Rakouska 1978. Druhým je Red Bull RB14, který v rukou Maxe Verstappena zvládl vyhrát VC Rakouska. Pro Verstappena šlo o první z dosavadních pěti vítězství na domácí trati Red Bullu.