V první zatáčce jsem se obětoval pro tým, říká Sainz

Jezdci Toro Rosso byli těmi prvními, které v chaotické Velké ceně Ázerbájdžánu potkaly problémy, jakmile Daniil Kvjat vyjel lehce mimo trať v úvodní zatáčce po startu. Když se vracel zpět na závodní dráhu, vylekal týmového kolegu Sainze natolik, že Španěl začal zuřivě manévrovat, což vyústilo ve velký smyk.

2 Štítky: Carlos Sainz Daniil Kvjat Zveřejněno 26. 06 2017 — Šimon Trantina

Sainz po závodě řekl, že kdyby v kritickém momentě nezatočil doleva, došlo by ke kolizi mezi vozy italského týmu. Svého týmového kolegu však z ničeho nenařkl a přiznal, že by se v jeho situaci zachoval stejně. „Udělal bych zřejmě to samé. Vrátil bych se na trať co nejrychleji a nic moc dál by mě nezajímalo, protože šlo o start závodu. Já měl ale na výběr mezi rychlým pohybem volantu a nárazem.

Je to škoda, ale je to běžná věc, která se může na startu stát. Občas se musíte obětovat. Pneumatiky byly v ideální teplotě, byl jsem jen překvapen, když jsem viděl, jak se vrací na trať. Musel jsem rychle zatočit, proto jsem se roztočil. Pro mě to byl závodní incident.“

Carlos Sainz se tedy hned po průjezdu první zatáčkou propadl na konec pořadí, díky bouřlivému a nečekanému vývoji závodu, ze kterého odstoupilo velké množství jezdců z předních i ostatních týmů, se mu však podařilo se probojovat až na osmou příčku.

„Nečekal bych, že se mi po povedeném startu povede dostat zpět na body. Nakonec jsem se ale v autě cítil dobře a podařilo se mi předjet několik vozů. A najednou jsem byl na osmém místě,“ prohlásil po závodě Španěl.

Daniil Kvjat je ale toho názoru, že Sainzův smyk neměl s jeho počínáním nic společného: „Ano, viděl jsem něco v zrcátkách. Myslím ale, že to nemělo co dělat se mnou ani s nikým jiným. Asi měl studené gumy,“ přemítal Rus.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

2 komentáře: “V první zatáčce jsem se obětoval pro tým, říká Sainz”

  1. MartinS96 napsal:

    Nic proti, ale proč pořád tomu KVYATOVI komolíte jméno na KVJATA?

  2. Louis65 napsal:

    Take si myslim ze se zbytecne lekl. Kvjat mu tam nechal dostatek mista.

Napsat komentář