Velká cena v prosinci? Jelo se už i na Nový rok!

Bernie Ecclestone žertuje, že se GP pojede na Štedrý den.

Štítky: 2016 Zveřejněno 5. 09 2015 — GPF1.cz

Nejspíše se můžeme těšit na závod v prosinci. Po sérii informačních zmatků v padoku na Monze se zdá, že Bernie Ecclestone bude muset uspořádat jednu velkou cenu v prosinci 2016. Měla by to být Abú Dhabi. Původně se hovořilo o Malajsii, a že to bude v listopadu. Ecclestone ale nyní žertuje, že to bude na Štedrý den!

Příští rok je na pořadu rekordních 21 závodů. Všechny se musí uskutečnit během osmi měsíců. Začíná se v Austrálii, o něco později, tedy 3. dubna a sezóna končí v Abu Dhabí na začátku prosince.

Rozličné termíny nejsou pro formuli 1 novinkou: GP Argentiny 1953 – 1958 se jela v lednu, GP USA 1959 v prosinci. Dva dny před Silvestrem se jela GP Jižní Afriky 1962 a závod o tři roky později dokonce na Nový rok, stejně jako například v roce 1968.

Bernie Ecclestone potvrdil, že na žádost organizátorů GP Singapuru se GP Malajsie stane předposledním závodem sezóny. Původně se měly závody v Singapuru uskutečnit 18. září a v Malajsii o týden později. Obě lokality nejsou od sebe příliš vzdálené a vzájemně by si tak ubíraly na atraktivitě závodů.

„Přesunuli jsme GP Malajsie na pozdější termín. Organizátoři GP Malajsie jsou spokojeni, ale ti v Singapuru nikoliv. Zkusíme s tím ještě něco udělat. Ale jinak si nemyslím, že nějaké další změny jsou třeba,“ řekl Ecclestone.

Na otázku, zda je prosincový závod dobrý pro diváky, Ecclestone zavtipkoval: „Bylo by to pěkné. Na štědrý večer. Pokusíme se o zajímavý závod!“

Problémem v novém kalendáři pro příští rok by mohla být příliš krátká letní přestávka. Například letos byla mezi závody v Maďarsku a v Belgii pauza čtyři týdny. Z toho dva týdny připadly na povinné uzavření továren jednotlivých týmů. V roce příštím budou mezi Maďarskem a Belgií volné týdny pouze tři. Pro týmy je hodně zásadní, aby délka letní pauzy zůstala stejná. Jednou z možností tak zůstává posun konání GP Belgie, Itálie a Singapuru o týden. Tedy jely by se opět 4., 11. a 25. září. Otázka zachování letní přestávky je natolik důležitá, že týmy předloží tento problém k projednávání na nebližší schůzi strategické skupiny. Týmy si nejsou jisté, jestli je možné čtyři týdny dlouhou letní pauzu udržet. O tom bude rozhodovat Bernie Ecclestone. Ještě má trochu času na vyjednávání.

Diskuse k článku

Napsat komentář