V obtížných časech soucítím s Ferrari, přiznal šéf F1 Ross Brawn

Sportovní šéf formule 1 a bývalý zaměstnanec týmů Benetton, Ferrari či Mercedes, Ross Brawn, přiznává, že soucítí s Ferrari, které momentálně zažívá těžké časy. Zároveň italské stáji radí, aby zůstala v klidu a soustředila se na krátkodobé cíle. Za to, co letos dokázala, na sebe může být prý pyšná.

Štítky: Ferrari Ross Brawn Zveřejněno 9. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Ferrari v posledních třech závodech utrpělo výrazné bodové ztráty, ať už vinou kolize svých jezdců nebo technických selhání. Následkem toho nyní Sebastian Vettel zaostává za Lewisem Hamiltonem už o 59 bodů v Poháru jezdců. Ve hře jich je ve zbytku sezony přitom jen 100.

A tak není divu, že příznivci Ferrari v současných momentech zažívají smutek. Podobně je na tom i sportovní šéf formule 1 Ross Brawn, který po dlouhá léta v Maranellu pracoval. Právě on byl jedním ze základních kamenů úspěšné éry Michaela Schumachera u Scuderie.

„Nespolehlivost podobného druhu jsem z první ruky zažil u různých týmů. Vím tedy, jak bolestivé může být vidět všechnu tvrdou práci tolika lidí, která se v okamžiku ztratí. V těchto obtížných časech sympatizuji s Ferrari. Tým je, hlavně v Itálii, pod obrovským tlakem, a je snadné, aby začaly padat hlavy. Klíčem je ale zůstat v klidu a soustředit se na bezprostřední cíle,“ radí Ross Brawn.

Ten dodává, že Ferrari na sebe může být pyšné i v případě, že titul nezíská. Což se teď zdá více než pravděpodobné. „Ať už sezona skončí jakkoliv, Ferrari by mělo mít radost z toho, čeho letos dosáhlo. Vůbec poprvé v éře hybridních pohonných jednotek měl Mercedes rivala schopného bojovat o titul. Je to už dlouho, co bylo Ferrari takto konkurenceschopné. Problémy z posledních závodů tento fakt nevymažou.“

Teď je potřeba Ferrari chránit, tvrdí po odstoupení Vettel

Diskuse k článku

Napsat komentář