V nadcházejících závodech bude ještě hůř, varuje Alonso. McLaren napomenut

Podle španělského pilota se musejí všichni fanoušci McLarenu připravit na to, že trápení týmu z Wokingu ještě pár měsíců potrvá.

3 Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 4. 07 2015 — Tomáš Bohuslav

Podle španělského pilota se musejí všichni fanoušci McLarenu připravit na to, že trápení týmu z Wokingu ještě pár měsíců potrvá.

Jezdci britské stáje Fernando Alonso s Jensonem Buttonem obsadili v sobotním souboji s časem sedmnácté a osmnácté místo. Do zítřejšího závodu tak odstartují až z předposlední řady, kvůli čemuž si na nějaký slušnější výsledek musejí de facto nechat zajít chuť. A nejinak by tomu mělo být také v nadcházejících Grand Prix.

„Až za tři týdny přijedeme do Maďarska, bude to stejné, a až pak přijedeme do Spa, bude to také stejné, takže pokud je tím někdo znuděný, měl by se naladit na Japonsko nebo Mexiko, protože tu budou horší závody, než je tento,“ nechal se slyšet Alonso.

„Víme to. Plánem je být ještě horší, začít být penalizováni, a změnit to. Všechno jde hůř, než jak jsme v zásadě očekávali, ale jakmile jsme si ve třetím nebo čtvrtém závodě (sezony) tuhle situaci uvědomili, tak to, čeho teď dosahujeme, je lepší, než jsme čekali. Ale chápu, že když vypadnete v Q1, že to tak nevypadá. Ale jsme v klidu.“

Navzdory nelichotivě vyhlížejícímu výsledku Španěl podotkl, že jeho tým dosáhl před kláním na domácí půdě dalšího znatelného pokroku: „Celkem jsme se zlepšili. Byla to jedna z nejlepších kvalifikací v roce. Vím, že to zní rozporuplně, ale nikdy jsme nebyli od Ferrari, které nasadilo střední sadu, 1,5 vteřiny, a to na druhé nejdelší trati v sezoně.“

„Myslím si, že ztráta je menší, ale na straně pohonné jednotky máme v tuto chvíli deficit, a dokud se nezlepšíme, budeme trpět,“ dodal dvojnásobný šampión.

Jenson Button zaostal za svým týmovým kolegou o další skoro tři desetiny vteřiny a podle jeho názoru se jednalo o „opravdu těžký den, zejména před domácím publikem“.

Dále britský jezdec doplnil: „I když veřejnost a fanoušci naši situaci znají, pořád ve své domácí Grand Prix doufáte ve víc. Ale nebyl to náš den. Pro oba z nás to bylo obtížné, oba jsme zvyklí bojovat o vítězství, být vepředu, a pro každého v týmu je to těžké.“

„Klíčem je, abychom opravdu drželi pospolu a vyvíjeli společně. Je pro nás masivním bonusem, že máme všechny ty zkušenosti, které můžeme poskládat dohromady.“

A ačkoliv má McLaren zkušeností opravdu na rozdávání, neznamená to, že se jeho lidé nemohou dopouštět celkem banálních chyb. Jedna taková se týmu z Wokingu přihodila dnes odpoledne, to když mechanici omylem zaměnili pneumatiky obou jezdců a na Alonsův monopost nasadili jednu, která měla patřit Buttonovi.

Jak celý incident proběhl, vysvětlil šéf týmu Eric Boullier: „Měli jsme dvojitý pitstop s oběma vozy a nastal trochu zmatek. Fernando předjel Jensona, Jenson zastavil kvůli vážení, které si vyžádala FIA, a jedna z Jensonových pneumatik byla nasazena na Fernandův vůz.“

To je ovšem v rozporu s článkem 25.4 Sportovních pravidel, a tak Alonsovi hrozila dodatečná penalizace. Sportovní komisaři nicméně následně ukázali shovívavost a tým McLaren pouze napomenuli.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář