V „mokrém“ čtvrtečním testu byl nejrychlejší Räikkönen

Podobně jako v předchozích dnech tak na špici byl vidět monopost Ferrari. Přetahovaná s Mercedesem se však tentokrát nekonala, neboť Hamilton kvůli problému s elektronikou na dráhu vůbec nevyjel, až v závěru dopoledne ho zastoupil kolega Bottas. Místo Mercedesu tak zaujal Red Bull. V odpolední části se o první místo přetahoval Räikkönen s Verstappenem, rychlejší nakonec bylo Ferrari. Red Bullu narušil…

Štítky: výsledky Zveřejněno 2. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Podobně jako v předchozích dnech tak na špici byl vidět monopost Ferrari. Přetahovaná s Mercedesem se však tentokrát nekonala, neboť Hamilton kvůli problému s elektronikou na dráhu vůbec nevyjel, až v závěru dopoledne ho zastoupil kolega Bottas. Místo Mercedesu tak zaujal Red Bull.

V odpolední části se o první místo přetahoval Räikkönen s Verstappenem, rychlejší nakonec bylo Ferrari. Red Bullu narušil testovací program opětovný problém s výfukem, který se ale rychle podařilo vyřešit. Trať, která byla během obědové pauzy zavlažena, znovu rychle usychala a vyjma Bottase se v mokru nikomu dvakrát jezdit nechtělo.

Fin stihl odjet závodní vzdálenost, hodinu před koncem ale tým objevil v datech něco, „co se mu nezdálo“, a jízdy předčasně ukončil. Ještě hůře na tom bylo Toro Rosso, které pro potíže s pohonnou jednotkou ani neobjelo rychlé kolo, podobně jako Williams, jenž ani do závěrečného dne testů v tomto týdnu nenastoupil.

Konečné výsledky čtvrtého dne testů:
C57fD64XMAAz78j

Dopolední část

Čtvrteční test se pro účely vývoje mokrých pneumatik Pirelli odehrával na mokré trati. Ta ale postupem času osychala a v závěru už jezdci jezdili na suchých pneumatikách. Ty nejlépe sedly ferrari Kimiho Räikkönena, který i na tvrdší sadě porazil všechny soupeře. Za včerejšími časy však zaostal o více než dvě a půl vteřiny.

První týden testů jsme sledovali obrazem – podívejte se na záznam

Problémy postihly Mercedes a Williams. Zatímco Stříbrné šípy se po potížích s elektronikou do testů přece jen zapojily, i když až na poslední chvíli a s Bottasem místo Hamiltona za volantem, Williams už ráno věděl, že dnes má nucené volno. Šasi, se kterým včera havaroval Lance Stroll, totiž stáj nestihla opravit. První týden testů pro ni tak skončil dříve, než by chtěla.

Výsledky dopolední části čtvrtého dne testů:
C56b4HpWAAArizqFoto: F1.com

Diskuse k článku

Napsat komentář