V Mercedesu panují obavy. Máme vážné potíže, tvrdí Hamilton

Přestože Lewis Hamilton v Malajsii navýšil náskok na Sebastiana Vettela, když dokončil jako druhý, optimismem neoplýval. Jeho mercedes byl totiž na jedno kolo pomalejší než Ferrari i Red Bull.

1 Štítky: GP Malajsie Lewis Hamilton Zveřejněno 1. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

„Závod byl těžký. Dnes byli soupeři evidentně výkonnostně nad námi. Celý víkend jsme neměli tempo. Ferrari bylo o osm desetin rychlejší než my, Red Bull o pět nebo šest. Fakt jsem s tím nemohl moc co dělat. Když se Max přibližoval, musel jsem se rozhodnout, jestli s ním bojovat a riskovat, že do mě vrazí. Chystal se do toho dát vše. Neměl co ztratit, kdežto já jo. Takže jsem mu to moc neztížil,“ tvrdil Hamilton o souboji z úvodu závodu.

„Výsledek byl nakonec celkem v pořádku. Když uvážím, že Vettel startoval poslední a dojel čtvrtý, úplně skvělé to ale není. Dnes jsme měli vyhrát, ale neměli jsme tempo. Věděli jsme, že v závodě nebudeme nejrychlejší auto. Nic se s tím nedá dělat, auto je prostě takové. Lidé tvrdí, že několik let už máme nejlepší auto. Je pravdou, že v některých závodech fungovalo lépe. Celkově si ale myslím, že už nemáme nejlepší vůz a budeme muset hodně pracovat,“ obává se pilot Mercedesu.

„Máme několik velkých problémů. Nemohu vám vysvětlit, o co jde. Musíme se ale ujistit, že je vyřešíme pro další sezonu, abychom měli šanci bojovat o oba šampionáty. Letos už moc nezměníme, zůstaneme na tom výkonnostně tak jako doposud. Těžko říct, které závody nám budou nebo nebudou vyhovovat, ale pokusíme se zůstat vpředu,“ dodal Hamilton.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “V Mercedesu panují obavy. Máme vážné potíže, tvrdí Hamilton”

  1. Honza napsal:

    Vettel má k dispozici 2 nové motory z toho 1x kompletní pohonné ústrojí na 5 závodů (to jest skoro 1 motor na 2 závody). Jak bylo dnes analyzováno na skyspotu – Vettel si může dovolit jet celý závod na kvalifikační režim pokud je třeba a teprve po 13ti kolech za Ricciardem musel zpomalit, protože měl motor přehřátý….

    Vettel musí vyhrát všech 5 zbývajících VC a nemusí se ohlížet na zbytek startovního pole, pořadím ještě zamíchá i Kimi a oba RB. Nedivil bych se kdyby s tím novým motorem Vettel vyhrál všechny zbývající kvalifikace. Rozhodne Mexiko a USA, ve zbylých VC je Ferrari jasně favoritem

Napsat komentář