V McLarenu i přes zisk prvních bodů nadšení nepanuje

McLaren jako poslední tým ročníku 2017 získal zásluhou devátého místa Fernanda Alonsa v Baku body. Ke spokojenosti má ale britská stáj stále daleko.

Štítky: GP Ázerbájdžánu McLaren Zveřejněno 26. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože oba jezdci dokončili závod, museli se i v Baku potýkat s technickými problémy. Nakonec z toho byly alespoň dva body za deváté místo Fernanda Alonsa. „Tým odvedl skvělou práci a jezdci z vozu dostali to nejlepší,“ hodnotil počínání McLarenu závodní ředitel Eric Boullier.

„Fernando byl na dobré pozici. Byl nadšený a řídil dobře. Naneštěstí Stoffel musel absolvovat o zastávku navíc kvůli probrzděné pneumatice. Jinak by byl desátý. Z jakéhokoliv pohledu je to dobrá odměna pro tým, na tom záleží nejvíce.

Ale neusmívám se, nejsem nadšený. Nezávodíme proto, abychom dokončovali takto, ne v McLarenu. I když matematicky to je dobrý výsledek,“ dodal Boullier.

S tím souhlasí i Fernando Alonso, kterému zisk prvních bodů v sezoně nestačí. „Byl to závod, který bychom za normálních okolností měli vyhrát. Během prvního safety caru jsem na tom bylo jako Ricciardo. Hamilton přišel o headrest, Vettel měl penalizaci, obě force indie odpadly, stejně tak Kimi…“ vypočítával Španěl po závodě.

„Automaticky byste tak měli být mezi dvěma nebo třemi nejlepšími. Měli jsme tak bojovat o vítězství, bohužel ale nejsme v této pozici. Jinak ale všechno hrálo v náš prospěch. Byl to jeden z těch závodů, kdy dostáváte pozice zadarmo tím, jak ostatní vypadávají.

Je ale škoda, že jsme se nedokázali udržet výš kvůli výkonnostnímu deficitu,“ tvrdil Alonso, který v jedné chvíli jezdil okolo pátého místa. „Jinak ale získat dva body na takové trati bylo nemyslitelné, než jsme sem přijeli. Takže to vítáme.“

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář