V Maďarsku po startu z desáté příčky zvítězil Verstappen, Ferrari strategicky propadlo

Nečekanou výhru si v Grand Prix Maďarska připsal pilot Red Bullu Max Verstappen, kterého na stupních vítězů doprovodilo duo Stříbrných šípů v pořadí Lewis Hamilton a George Russell.

Štítky: GP Maďarska Zveřejněno 31. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Russell z pole position dobře odstartoval a držel si vedení před oběma ferrari, zatímco red bully si prokousávaly cestu startovním polem. Neustálá hrozba deště zapříčinila rozmanité strategie. Po prvních pit stopech se obě ferrari Russellovi přiblížila, posléze Leclerc dokonce získal vedení.

Mezitím se k čelu blížil Verstappen, který díky undercutu překonal Sainze, zatímco Leclerc a Russell stavěli prakticky hned po Nizozemcovi, aby jej pokryli. Ten se sice dostal do vedení, pak ale předvedl smyk. Jenže Leclerc se na tvrdé sadě trápil a pro pilota Red Bullu nebyl problém se před něj později opět vrátit.

Pomalá jízda Sainze znamenala, že se Španěl propadl na páté místo za Hamiltona. Špatnou taktiku Ferrari podtrhl další pit stop Leclerca, po kterém jej Ferrari přezulo na nejměkčí sadu. Pro pohodlné vítězství si dojel Verstappen, souboj o druhé místo svedly mercedesy, přičemž Hamilton využil výhodu v podobě měkčí sady. Třetí skončil Russell, čtvrtý po slušné stíhací jízdě Pérez a až šesté místo připadlo Leclercovi.

Výsledky Grand Prix Maďarska