Forma McLarenu stoupá, v Maďarsku se čekají body

McLaren zaznamenal vzestupnou formu, Hungaroring by mu mohl sedět.

Štítky: McLaren Stoffel Vandoorne Zveřejněno 23. 07 2017 — Pavel Fabry

Nadcházející Velká cena Maďarska by pro McLaren mohla představovat novou šanci na body, charakteristika okruhu Hungaroring totiž může hrát do karet letošnímu MCL32. Honda vstoupila do své třetí sezony po návratu do F1 špatně, když její konkurenceschopnost a spolehlivost zůstala daleko za očekáváním. Deváté místo Fernanda Alonsa z Baku je tak zatím jediným bodovaným výsledkem.

Na britském Silverstonu minulý týden však McLaren zaznamenal lepší formu, když se Vandoornovi podařilo dostat až do třetí části kvalifikace, v závodě mu pak chyběly pouze čtyři sekundy k bodovaným pozicím. Belgičan proto věří, že Hungaroring by úspěch mohl přinést.

„Budapešť by pro nás měla představovat další dobrou šanci získat body,“ řekl Vandoorne. „Ten okruh by se dal popsat jako Monako bez zdí, což znamená spoustu zatáček. Tady potřebujete dobré šasi a přítlak, takže bychom snad mohli být více konkurenceschopní.

Fakt, že jsme se na Silverstonu dostali do nejlepší desítky na roštu, byl možná trochu překvapivý. Ale zase, musí to znamenat, že naše šasi si v rychlých zatáčkách vede dobře, pokud se nám podaří všechno správně vyladit. Že jsme byli schopni jet tak blízko s force indiemi a williamsy na takovém okruhu bylo opravdu pozitivní.

Do toho víkendu jsme šli s vědomím, že když je Silverstone okruh náročný na výkon motoru, mohli bychom tam trochu trpět. Z víkendu jsme ale odešli zklamaní, že jsme jen těsně nedosáhli na body, což hodně vypovídá o pokroku, který McLaren-Honda dělá.“

Zatímco kolem budoucnosti týmového kolegy Alonsa se vášnivě diskutuje, Vandoorne říká, že jeho situace je velice klidná, neboť má s McLarenem víceletý kontrakt.

„Mám dlouhodobou smlouvu s McLarenem a všechno jde dobře,“ podotkl. „Jak se blíží letní přestávka, přestupový kolotoč F1 se začíná roztáčet, ale co se mě týká, já se toho účastnit nebudu. Chci být s McLarenem a velice tvrdě spolupracuji s inženýry a týmem, abychom si připravili lepší budoucnost.“

Diskuse k článku

Napsat komentář