V F1 neexistuje rychlá cesta, varuje Aston Martin Alonsa

Po závodě v Barceloně Fernando Alonso neskrýval frustraci z aktuálního poklesu formy Aston Martinu. Britský tým na slova svého pilota reaguje.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 27. 06 2024 — Dominik Kovář

Aston Martin skončil ve Španělsku mimo body. Po nadějné Kanadě, kde Alonso skončil šestý a Stroll sedmý, je tento výsledek studenou sprchou. Obzvlášť Alonso nesl tento výsledek nelibě, protože se jednalo o jeho domácí závod. “Celkově to pro nás byl velmi dlouhý závod. Musíme se zlepšit. Je čas pracovat tvrději, méně mluvit, více konat. To je to, co chceme,” řekl Alonso po Barceloně.

Aston Martin o svých slabinách dobře ví. A také ví, že kvůli takzvanému “tripple headeru”, tedy třem po sobě jdoucích závodech přijdou vylepšení až za několik závodů. Upgrade, který by mohl problémy vyřešit nebo zmírnit, je plánován na VC Maďarska. “To je nyní jeden z problémů, který máte. Je tu pět závodů za šest týdnů,” řekl šéf týmu Mike Crack.

“Vozu jsme docela rozuměli po Imole, Monaku a Kanadě, kde jsme mimochodem se stejným vozem získali 14 bodů. Není čas na opravu. To je momentálně hlavní problém. Musíme to vydržet, snažit se dostávat z auta každý víkend to nejlepší a přivézt tyto díly co nejrychleji.”

Na slova Alonsa zareagoval následovně: “Sdílím jeho optimismus, ale já také musím sdílet optimismus. Podle toho, co jsem viděl (nové díly), je to nadějné. Očividně si rozumíme lépe, než dříve. To je také to, co nám směrem do budoucnosti dodává sebevědomí.”

Připomeňme si slova Fernanda Alonsa z úvodu sezóny. Na spekulace možného odchodu k Mercedesu s popíchnutím odpověděl, že tato možnost je nyní vzhledem k horší formě Mercedesu neatraktivní. Stačilo několik závodů a situace se obrátila. Teď je míč na straně Aston Martinu, aby podobný krok dopředu ve výkonnosti učinil také.