V dokumentu Schumacher se manželka vyjádřila o jeho stavu

Nový dokument, který spatří 15. září světlo světa na platformě Netflix, už netrpělivě vyhlíží většina fanoušků formule 1, zejména pak Michaela Schumachera. Všem vrtá v hlavě zejména otázka, zda film odhalí detaily ze současného zdravotního stavu sedminásobného šampiona.

Štítky: Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 9. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Ten se od nehody na lyžích ve francouzských Alpách v prosinci 2013 nepřetržitě léčí. Od září 2014 je doma ve Švýcarsku, jenže jeho stav nadále zůstává zahalen rouškou tajemství. Spíše se tuší, že Schumacher už není v kómatu, ale jeho celková kondice není dobrá.

Ostatně od nehody nebyl spatřen na veřejnosti. „Vždycky říkal, že soukromí je prostě soukromí. Pro mě je velmi důležité, aby si mohl dál užívat soukromý život, jak jenom to jde. Vždycky nás chránil, teď my chráníme jeho,“ objasňuje v chystaném dokumentu manželka Corinna.

„Samozřejmě mi Michael chybí každý den. Ale není to jen já, kdo ho postrádá: děti, rodina a všichni kolem něj to cítí stejně. Všichni ho postrádají, ale on tu pořád je. Odlišný, ale je tady, což mi dodává sílu. Myslím, že psychicky je velmi silný. Nesmírně silný. Dokazuje mi to každý den,“ nastiňuje jeho stav.

„Jsme v tom společně. Žijeme doma, podstupujeme léčbu. Děláme vše, co můžeme, aby se Michaelovi lépe dařilo, cítil se dobře a vnímal pouto se svojí rodinou. Ať se děje cokoliv, uděláme pro to všechno,“ dodává. Její slova potvrzuje i fakt, že za péči vynaložila rodina už dohromady přes 25 milionů dolarů…

Schumacher: Upoutávka

„Snažíme se normálně fungovat, jak to měl a stále má Michael rád. A žijeme dál,“ tvrdí dále Corinna a vzpomíná i na hodiny před nehodou, ve kterých jí německý šampion volal s tím, že sníh není ideální a s ostatními zvažuje přelet do Dubaje. Leč nestalo se…

„Nikdy jsem neobviňovala boha z toho, co se stalo. Byla to jen smůla, jakou může mít v životě každý. Je hrozné, když si člověk pomyslí, proč se to děje Michaelovi a nám. Jenže podobné věci se stávají i ostatním,“ uvědomuje si.

Podobně obtížná situace je to i pro syna Micka, který letos debutoval ve formuli 1. „Po nehodě zmizely společné chvíle, které mnoho lidí prožívá se svými rodiči. Nebo jsou přítomny v menší míře, což je podle mě trochu nespravedlivé.

Myslím, že s tátou bychom si teď víc rozuměli, jednoduše proto, že mluvíme podobným jazykem, jazykem motoristického sportu, a že bychom si měli hodně co říci. Právě to mi většinu času vrtá hlavou. Bylo by to super, vzdal bych se kvůli tomu všeho…“ přiznává.