V cíli GP Belgie pořadí Hamilton, Bottas, Verstappen a Renault

Lewis Hamilton dokazuje svou perfektní formu, ve Spa si vyjel další letošní vítězství. Druhý dojel Valtteri Bottas, pro Mercedes je to letos teprve druhý double. Pošesté v řadě skončil na pódiu také Max Verstappen.

Štítky: GP Belgie Zveřejněno 30. 08 2020 — Petr Čermák

Mercedes si po startu pohlídal své první dvě pozice, čtvrtý Ricciardo ale vyzval Maxe Verstappena k souboji o zbylou pódiovou příčku. Verstappen si však svou pozici pohlídal, usměvavý Australan se tak musel spokojit se čtvrtou pozicí. Dobrý start měl i Charles Leclerc, který se propracoval na devátou příčku. V průběhu závodu ale své pozice ztrácel.

Ošklivou nehodu zažil Antonio Giovinazzi, který ztratil kontrolu nad svým vozem a narazil do bariéry. Při nárazu se mu ulomilo kolo, které pak vletělo do monopostu George Russella a poškodilo mu zavěšení. Oba byli nuceni odstoupit. Na trať vyjel safety car, který odstartoval sérii zastávek v boxech. Na trati zůstali jen Pierre Gasly a Sergio Pérez, kteří se pokusili o alternativní strategii.

Nakonec zvítězil Lewis Hamilton před Valtterim Bottasem. Třetího Verstappena ke konci závodu stíhal čtvrtý Ricciardo, jenž si připsal bonusový bod za nejrychlejší kolo v závodě. Esteban Ocon v posledním kole překonal Alexandera Albona a převzal pátou pozici, za Oconem se umístil Lando Norris. Pierre Gasly s alternativní strategií dokončil na osmém místě před oběma racing pointy – Lance Stroll dojel devátý, Sergio Pérez s dvěma zastávkami v boxech dojel desátý. Mimo body skončila obě ferrari, Vettel projel pod šachovnicovou vlajkou dvanáctý a Leclerc třináctý.