V chaotickém Singapuru dominoval Pérez

Druhé vítězství v letošní sezoně si po dominantním výkonu v Singapuru připsal Sergio Pérez, který byl však po dojetí závodu vyšetřován za porušení pravidel pod safety carem. Na stupních vítězů Mexičana doplnili oba jezdci Ferrari.

Štítky: GP Singapuru Zveřejněno 2. 10 2022 — Lukáš Štěrovský

Pérez se z druhého místa před Leclerca probil už na startu, který byl kvůli prudkému dešti o hodinu posunut. Na vlhké dráze se pilot Red Bullu ujal vedení, které si udržel až do samotného konce. I přes komplikované podmínky se pořadí na čele neměnilo, závod ale ovlivnily chyby jezdců na chvostu a ve středu pole, kvůli kterým musel na dráhu opakovaně safety car.

V devátém kole Latifi kolidoval se Zhouem. V polovině závodu došlo na přezouvání na suché pneumatiky, po kterém boural Tsunoda a na dráhu musel zase zpomalovací vůz. Zrádné podmínky nachytaly i šampiony: Verstappen po probrzdění musel do boxů pro novou sadu. Ještě před safety carem se do zdi opřel Hamilton.

Závěr závodu, který se kvůli časovému limitu dvou hodin nestihl odjet pod plným počtem kol, tak nabídl stíhací jízdu těchto dvou jmen, která dopadla lépe pro pilota Red Bullu, jenž dojel sedmý, Brit skončil dvě příčky za ním a daleko za první trojicí.

Výsledky Grand Prix Singapuru: