V čem bude Grand Prix Vietnamu unikátní?

Třetí závod sezony 2020, to bude zbrusu nový podnik v ulicích Hanoje, hlavního města Vietnamu. Co můžeme očekávat od závodu, který se bude konat 5. dubna, prozradil architekt okruhu – Hermann Tilke.

Štítky: GP Vietnamu Hermann Tilke Zveřejněno 16. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

„Unikátní je už tím, že je v ulicích Hanoje. Je to skvělé město a je skutečně úchvatné tu být. Jedna část tratě využije ulice města, druhá bude postavena přímo pro F1. Velkou výzvou u všech městských tratí je vždy jejich výstavba v nepřerušené dopravě,“ popisuje komplikovaný proces architekt.

Ten musel do původních plánů lehce zasáhnout, jinak si ale vše pochvaluje. „Měli jsme jednu změnu, v určitém místě jsme nemohli využít původní plochu, takže jsme to trochu upravili, ale ne nijak zásadně. Vůbec poprvé jsme okruh navrhovali ve spolupráci se speciálním týmem formule 1, který vede sportovní šéf Ross Brawn. Byla to dobrá spolupráce. Mohli jsme tak udělat hodně simulací v tom smyslu, abychom vyzkoušeli, co bude potřeba pro dobré závodění.

Například budeme mít velmi krátkou boxovou uličku. Zastávky v boxech zaberou méně času, takže čekáme, že jich budeme mít během závodu více než jednu. Klíčová místa na předjíždění budou zatáčka jedna a pak konec jeden a půl kilometrů dlouhé rovinky, která skončí vlásenkou. Bude vzrušující to sledovat,“ je přesvědčený Hermann Tilke.

Okruh bude mít 23 zatáček a délku 5,6 kilometrů.

Diskuse k článku

Napsat komentář