V bláznivé GP Číny triumfoval Daniel Ricciardo!

Daniel Ricciardo vyhrál Velkou cenu Číny po dramatickém závodě plném zvratů. Tím nejvážnějším momentem byla kolize mezi Vettelem a Verstappenem a výjezd safety caru, který pomohl Red Bullům nasadit nové pneumatiky a zabojovat o vítězství.

2 Štítky: Daniel Ricciardo GP Číny Zveřejněno 15. 04 2018 — GPF1.cz

Bottas se po startu dostal na druhé místo, Vettel udržel první. Verstappen se propracoval na třetí, takže Räikkönen klesl na páté. První bitvu prohrálo Ferrari, když Mercedes stavěl dříve a Bottas se dostal v pořadí před Vettela. Všichni tito závodníci už měli místo žluté sady nejtvrdší bílou. Tu nasadil i Räikkönen, který ale se zastávkou váhal a Ferrari jej nakonec muselo povolat do boxů.

Zlom přišel po kolizi jezdců Toro Rosso Gaslyho a Hartleyho. Na trať musel safety car a toho jezdci Red Bullu využili k nasazení čerstvé žluté sady. Okamžitě se tak stali nejrychlejšími ze všech. Verstappen toho ale nevyužil. Při jednom z útoku do Vettela naboural a oba se roztočili.

Vyberte tři nejlepší piloty závodu v Číně

Takové chyby Ricciardo nedělal a po sérii pěkných soubojů se propracoval na první místo. V závěru měl Bottas ještě velké starosti s Räikkönenem, ten se ale na jeho druhé místo nakonec nedostal.

Verstappen dostal penalizaci 10 sekund, takže ve výsledném pořadí klesl za Hamiltona jen těsně před Hülkenberga.

Výsledky GP Číny

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “V bláznivé GP Číny triumfoval Daniel Ricciardo!”

  1. Jakub McL napsal:

    Maxdonado opět nezklamal!!!

  2. Simir77 napsal:

    Obrovská klika pro Ricciarda. A to se z Q1 dostal o 0,185 sekundy!!! 🙂

Napsat komentář