Závody F1 mají dvě kategorie

Jak už je nějakou dobu zřejmé, během velkých cen sledujeme dva souběžné závody: jeden mezi týmy ze špičky (a v Bahrajnu to byly pouze Ferrari a Mercedes) a pak druhý mezi všemi ostatními. Podle šéfa F1 Rosse Brawna je to problém, který je nutné řešit.

1 Štítky: FOM Ross Brawn Zveřejněno 10. 04 2018 — GPF1.cz

Navzdory atraktivnější bahrajnské podívané ve srovnání s Austrálií zůstal nepřekonaný jeden významný problém. Obrovský výkonnostní rozestup týmů ze špičky a zbytku startovního pole. Čtvrtý Pierre Gasly z Toro Rosso dojel do cíle více než minutu za vítězným Vettelem. Počínaje sedmým Fernandem Alonsem jsou všichni ostatní o jedno kolo zpátky.

„Je škoda, že sledujeme v podstatě sledujeme dvě velké ceny. Jedna byla při absenci Red Bullu absolvována jezdci Mercedesu a Ferrari. A v tom druhém závodě jeli všichni ostatní,“ řekl Ross Brawn. „Všech 57 kol zvládlo odjet jen šest závodníků. Když se podíváme na všech šedesát míst na stupních vítězů během loňské sezony, jen na jedno jediné se nedostal pilot Mercedesu, Ferrari nebo Red Bullu: Lance Stroll v Baku.

Je to jen další důkaz toho, že musíme něco udělat. Je to jeden z bodů naší strategie.“

Ross Brawn se pokusí rozmluvit odchod Ferrari z F1

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Závody F1 mají dvě kategorie”

  1. achard napsal:

    Tohle ale bylo vždy. Jen na pár sezón, které byly vyrovnané, většinou kralovaly nejvýše dva týmy. V některých sezonách dokonce dominoval jen jeden – 1978 (Lotus). 1984 (McLaren), 1988 a 1989 (McLaren), 1992 (Williams), počátek 21. století Ferrari. Dnes tyto sezóny považujeme na „klasické“ a vzpomíná se na ně….

Napsat komentář