V Abú Dhabi si pro třetí letošní výhru dojel Valtteri Bottas

Poklidný průběh nabídla závěrečná letošní Velká cena, která se odehrála v Abú Dhabí. Vítězství si připsal Valtteri Bottas, kterého na stupních vítězů doplnili Lewis Hamilton a Sebastian Vettel.

Štítky: GP Abú Dhabi výsledky Zveřejněno 26. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Po startu se nic moc dramatického nedělo, jen Kevin Magnussen se roztočil a Nico Hülkenberg si v boji s force indiemi zkrátil dráhu, za což inkasoval penalizaci pěti vteřin. Na pořadí v první půlce startovního pole se oproti výsledkům kvalifikace nic nezměnilo. Po prvních zastávkách v boxech odstoupil pro poruchu hydrauliky Daniel Ricciardo.

Nico Hülkenberg si odpykal svůj trest, i tak se ale vrátil před Sergiem Pérezem, což bylo s ohledem na boj Renaultu a Toro Rosso, potažmo Haasu o šesté místo v Poháru konstruktérů klíčové. Kvůli špatně upevněnému kolu musel později odstoupit Carlos Sainz, Hülkenberg ale na bodech setrval a získal tak pro Renault důležité umístění.

Z poklidného vítězství se nakonec radoval Valtteri Bottas před Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem. Při svoji derniéře ve formuli 1, která byla 269. Grand Prix v jeho kariéře, se Felipe Massa rozloučil bodem za desáté místo.

Výsledky GP Abú Dhabi:
DPkRj_7WsAAann7

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář