Uznávaný konstruktér Adrian Newey zůstává s Red Bullem i do dalších let

Dnes už legendárnímu designérovi vozů F1 Adrianu Neweymu na konci letošního roku měla vypršet smlouva. Spekulace o tom, kam Newey zamíří nebo zda půjde do důchodu jsou ale u konce. Newey už měl údajně podepsat další smlouvu s rudými býky.

Štítky: Adrian Newey Christian Horner Red Bull Zveřejněno 2. 05 2023 — Vašek Štěpánek

Adrian Newey měl platnou smlouvu s Red Bullem do roku 2023. V úvodu letošní sezony se tak hlasitě spekulovalo o možné budoucnosti významného designéra. Obecně se předpokládalo, že Newey zůstane u Red Bullu a podle všeho, tomu tak skutečně bude.

Britský inženýr měl už údajně podepsat novou smlouvu se stájí z Milton Keynes, respektive, obě strany se dohodly na prodloužení stávajícího kontraktu – do kdy přesně ale známo není. Newey by měl zůstat ‚několik‘ dalších let a opět bude hlavním designérem.

„Adrian je obrovskou součástí týmu Red Bull. Je s námi skoro od úplného začátku a má velké zásluhy na titulech, které jsme v naší historii získali. Spadá pod něj hned několik klíčových oddělení a jsme opravdu nadšeni, že je řídí právě on [Newey].

Jeho zkušenosti a vědomosti jsou v dnešním světě formule 1 k nezaplacení a je pro nás velice důležité, že své znalosti předává i svým mladším kolegům, které v Red Bullu máme. Je stejně motivovaný a snad tu s námi ještě nějakou dobu bude.

Myslím, že se společně s námi těší na vzrušující budoucnost. Má velký zájem o náš projekt s motory Red Bull Powertrains. Ano, myslím si, že je s námi spokojen a naše spolupráce bude trvat ještě ‚několik‘ dalších let,“ prozradil nadšeně šéf Red Bullu Christian Horner.