Úzká známost nového šéfa Ferrari a Leclerca? To může jen pomoci, tvrdí Sainz

Španělský pilot ve službách Ferrari nemá problém s tím, že jeho týmový kolega má z minulosti silné vazby na nového šéfa Scuderie Freda Vasseura.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Frederic Vasseur Zveřejněno 7. 01 2023 — Lukáš Štěrovský

Nástupce Mattii Binotta spolupracoval s Charlesem Leclercem jednak v seriálu GP3, opětovně se shledali v Sauberu (současná Alfa Romeo), kde Monačan před pěti roky debutoval.

„Podle toho, co mi řekli, a podle toho, jak ho znám, si myslím, že je to ten správný člověk,“ řekl Sainz na adresu Vasseura, který do F1 přišel v roce 2016 s Renaultem, než o rok později přešel do Sauberu.

„Všichni v paddocku ho znají a jsem si jistý, že si povede dobře. Nastane období přizpůsobování, ale Fred zná formuli 1 velmi dobře a také Ferrari. Nyní bude probíhat tato přípravná fáze, abychom s ním pak mohli začít naplno pracovat,“ dodává Španěl, který se nebojí, že by nový šéf nadržoval Leclercovi.

„Nemyslím si, že začínám od nuly. Jak už jsem řekl, jsem si jistý, že s Fredem budu dobře vycházet a on se mnou bude spokojený, když mě uvidí pracovat a uvidí, jaký vztah mám k týmu a Charlesovi. Naopak bych řekl, že jeho vztah s Leclercem bude užitečný z hlediska urychlení jeho aklimatizace v týmu,“ má jasno Sainz.