Už to nešlo líp, shodují se jezdci Red Bullu

I v Belgii Red Bull obsadil, letos pro něj tak typickou, třetí startovní řadu. Jak Verstappen, tak Ricciardo se shodují, že na víc současný vůz zkrátka nemá. V závodě by to však mohlo být o něco lepší.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Belgie Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 26. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Lepším z dvojice Red Bullu byl tentokrát Max Verstappen. „Byl jsem opravdu šťastný s mým kolem ve třetí části. Nešlo to lépe, abych byl upřímný. Cítím, že jsem dal všechno dohromady a dostal z vozu to nejlepší, co bylo možné. Pocitově to bylo lepší než na páté místo. Minulý rok jsem byl druhý a měl jsem pocit, že to letos bylo stejně dobré.

Ale s výsledkem jsem spokojený. Řekl bych, že to byla perfektní kvalifikace. Jsem překvapený z nízké ztráty na Ferrari. Lewis byl moc daleko, ale v závodě myslím, že mu můžeme být blíže, takže je možný dobrý výsledek,“ hodnotil kvalifikaci Verstappen.

V podobném duchu se neslo i vyjádření Daniela Ricciarda. „V první části jsme byli trochu mimo tempo, ale věděl jsem, že je dost času do konce. Ve druhé části jsme se přiblížili tempu, které jsme potřebovali. V posledním segmentu, bohužel, když se snažíte co nejvíce, už jsme z auta nedokázali dostat více.

Přišlo mi, že kdybych na to ještě víc tlačil v jednom místě, pokazilo by mi to kolo v jiné části trati, takže opravdu si nemyslím, že máme auto, co zvládne ve stoprocentní kondici celé kolo. Cítil jsem se trochu omezený vyvážením, ale budu optimista a řeknu, že je to případ, kdy z toho těžíte v závodě, kde je auto konzistentní.

Pokud nepřetížíme pneumatiky, můžeme udržet relativně dobré tempo déle než ostatní. To je to, na co sázím,“ má jasno Australan.

Diskuse k článku

Napsat komentář