Už jsme byli na řadě se štěstím, raduje se Vettel

Vítěz prvního závodu sezony Sebastian Vettel uznal, že klíčem k vítězství byl pro Ferrari šťastně načasovaný výjezd safety caru. Zároveň dodává, že v minulosti stál s týmem na opačném konci podobných situací.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 03 2018 — Šimon Trantina

Němec byl během svého prvního stintu třetí za velmi rychlým Lewisem Hamiltonem na mercedesu a týmovým kolegou Kimim Räikkönenem, ti však zajeli dříve do boxů. Poté, když katastrofálním způsobem odstoupili ze závodu jezdci Haasu, byl aktivován režim virtuálního safety caru, poté vyjel na trať i opravdový bezpečnostní vůz.

Vettel tedy hned při prvním signálu „VSC“ zajel do boxů a využil tak zpomalené jízdy všech na trati. Z boxů vyjel na závodní dráhu těsně před překvapeným Hamiltonem, kterého dokázal přes jeho velkou rychlost po celou dobu závodu udržet za sebou a zvítězit.

„Měli jsme štěstí s načasováním safety caru, to byl klíčový faktor našeho vítězství. Minulý rok byly závody, ve kterých byla situace opačná, tentokrát nám to vyšlo.

Není pochyb, že Lewis byl v prvním stintu rychlejší, v tom druhém byl také velmi rychlý. Doufal jsem, že to bude od startu lepší, měl jsem ale problémy a musel jsem Kimiho s Lewisem nechat odjet. Modlil jsem se za safety car, když jsem viděl zaparkovaný haas na výjezdu z druhé zatáčky, byl jsem plný adrenalinu. I když byl závod neutralizován, chtěl jsem se co nejrychleji dostat do boxů.

Řekli mi, že s Lewisem to bude velmi těsné. Věděl jsem, že pro něj bude velmi těžké mě na trati předjet, a navíc na měkkých pneumatikách jsem se cítil lépe. Naštěstí se mu nepodařilo dostat se hodně blízko, navíc tady v Melbourne se těžko předjíždí – to je opět situace, kterou z minulých let moc dobře znám.

Letos nám to tedy vyšlo moc dobře a jsem šťastný za celý tým. Ještě nejsme zcela tam, kde bychom chtěli být, tento výsledek nám však dal skvělý start do sezony a dobrý výsledek pro tým, všichni jsme motivovaní dál se snažit,“ říká čtyřnásobný mistr světa.

Diskuse k článku

Napsat komentář