Už bychom se museli asi trochu snažit, abychom nebyli letos mistry světa, říká Red Bull

Red Bull si užívá vítěznou formu. Max Verstappen před domácím publikem na Zandvoortu vyhrál už čtvrtý závod v řadě a v letošní sezoně se Nizozemec radoval už podesáté. Red Bull se tak opět výrazně přiblížil k oběma titulům a pravděpodobnost, že o ně stáj přijde, nevidí moc reálně už ani šéf týmu Christian Horner.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 9. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen má na čele šampionátu pohodlný náskok. Nizozemec se může pyšnit už 310 body na svém kontě. Nejbližší rivalové Sergio Pérez a Charles Leclerc mají oba po 201 bodech, což je hodně velký rozdíl.

Do konce sezony zbývá sedm závodů a Verstappenovi stačí, aby v nich dvakrát dojel druhý a jednou pátý, a to je více než reálný scénář. Pohodlné pozice v šampionátu už si všímá také šéf rudých býků Christian Horner.

„Jsme ve skvělé pozici a upřímně si myslím, že bychom se museli hodně snažit, abychom o ty tituly ještě přišli. Samozřejmě, dokud je matematická šance, pořád je šance. Pragmaticky si už ale troufám říct, že to skoro máme doma.

Utvrdila mě v tom i klidná a vyzrálá jízda, kterou Max o víkendu v Zandvoortu předvedl. Mě osobně ta atmosféra pohltila. Nechápu, jak Max dokázal zachovat klid a být pořád v jednom kole. Má můj velký obdiv,“ uvedl Horner.

Šéf Red Bullu také nastínil, jakým způsobem bude Red Bull pracovat v následujících závodech. „Budeme pracovat úplně stejně. Proč bychom měli něco měnit, když nám to funguje? Každý závod bereme jednotlivě a očividně to klape. Nemyslíme nijak dopředu,“ pokračoval šéf Red Bullu.

Max Verstappen jede vstříc druhému titulu mistra světa z posledních dvou let. Stáj Red Bull má zase na dosah vítězství v poháru konstruktérů, poprvé od roku 2013. Pro Christiana Hornera jde o velmi vážnou a velkou událost.

„Formule 1 je týmový sport a vloni jsme cenu pro tým ztratili – vyhrál ji Mercedes. Letos jsme ale i tady ve velmi dobré pozici. Máme velký náskok a děláme vše pro to, abychom o tento výsledek nepřišli.

Samozřejmě… titul jezdce je ohromná věc a Max je na nejlepší cestě k tomu, aby získal druhý titul v řadě. My jako Red Bull se zase blížíme k vítězství v poháru konstruktérů a pokud jej vyhrajeme, půjde pro mě o stejně důležitý milník jako titul jezdce,“ zakončil Horner.