Úvahy o titulu až během letní přestávky

Sebastian Vettel je zatím lídrem letošního šampionátu. Přesto se Němec podle svých slov neodvažuje myslet na titul, který by byl jeho pátý a první s Ferrari.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 1. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Němec zažívá nejlepší start do sezony od roku 2011, když v prvních šesti závodech dojel třikrát první a třikrát druhý. Vítězstvím v Monaku navíc Vettel přerušil šestnáct let trvající čekání Ferrari na triumf v úzkých uličkách knížectví a získal pětadvacetibodový náskok na čele šampionátu.

Přestože sezona je už skoro ve své třetině, pilot Ferrari zatím na titul podle svých slov nemyslí. „Nezáleží na tom, jaký je náskok. Nebudu o titulu uvažovat až do letní přestávky. Teď se snažím v každém závodě odvést to nejlepší. Nemusíte být génius, abyste věděli, že vyhrát všechny závody se rovná zisku titulu,“ tvrdí čtyřnásobný šampion.

„Pokud zvládneme dělat od teď přesně tohle, nebudeme se muset dívat na čísla. Ale samozřejmě bude těžké dosáhnout něčeho takového. Pokud budeme mít na dobrý výsledek, ať už to znamená cokoliv, pak si pro něj půjdeme. Pokud budeme mít šanci na vítězství, budeme chtít vyhrát,“ burcuje Sebastian Vettel.

„Tohle je totiž přesně to, co chci, co chce tým a na čem záleží. Byla by škoda, kdyby si člověk neužil radost z jízdy a všeho kolem kvůli tomu, že by se nechal rozptylovat počítáním bodů,“ dodává závodník jezdící s číslem pět.

Diskuse k článku

Napsat komentář