Utrápený Leclerc je v začarovaném kruhu

Další nepovedený víkend má za sebou pilot Ferrari Charles Leclerc. Při GP Velké Británie skočnil daleko za body a jeho mizérie se prohlubuje.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Nepřehlédněte Zveřejněno 9. 07 2024 — Dominik Kovář

Výkonnostní propad Ferrari je v posledních závodech až alarmující. Tým, který se zdál být Red Bullu nejblíže, má nyní až čtvrtý nejrychlejší monopost v poli. Od GP Monaka, kterou Charles Leclerc konečně vyhrál, se zejména monacký pilot potácí v začarovaném kruhu, ze kterého nenachází cestu ven.

“Je to velmi těžké. Opravdu nemám slov, abych to vysvětlil, ale už čtyři závody je to horší než noční můra. Doufám, že se brzy zlepšíme,” řekl Leclerc. Z jeho slov a výrazu je patrné zoufalství, které u Leclerca ve Ferrari nevidíme poprvé.

Přitom to nemuselo být tak zlé. Po 11. místu v kvalifikaci se Leclerc v závodě postupně prokousal na sedmé místo. Ve chvíli, kdy déšť zesílil, byl Leclerc s několika dalšími piloty povolán do boxů pro přechodné pneumatiky. Bylo to však moc brzo a tito piloti ztráceli drahocenné vteřiny. Navíc si zcela zničili pneumatiky do přechodných podmínek a ve chvíli, kdy stavěli ostatní, museli oni, včetně Leclerca, stavět znovu.

“Je jasné, že to byla špatná strategie. Musím se na to podívat. V 15. zatáčce docela hodně pršelo. Bylo mi řečeno, že od tohoto kola déšť zesílí, tak jsem předvídal a zkusil zastavit. Jenže pořádný déšť přišel o osm nebo devět kol později a to byl samozřejmě konec našeho závodu. Je to frustrující ztratit další víkend, už toho začíná být hodně,” dodal zklamaný Leclerc.

Nadcházející závod na Hungaroringu má více pomalých zatáček (jako Monako), takže zde existuje naděje, že by se Ferrari mohlo vrátit do hry. Potřebuje to nejen celý italský tým, ale hlavně Charles Leclerc, na kterého očividně padla deka ze série nepovedených závodů.